Egzaminatorka WORD zakażona koronawirusem. 20 osób na kwarantannie

Polska
Egzaminatorka WORD zakażona koronawirusem. 20 osób na kwarantannie
WORD Poznań
WORD w Poznaniu zawiesił działalność do odwołania

Po potwierdzeniu zakażenia SARS-CoV-2 u jednej z egzaminatorek Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu zawiesił działalność do odwołania - podał w komunikacie ośrodek. Według wstępnych ustaleń ok. 20 osób zostanie poddanych kwarantannie.

"W związku ze stwierdzeniem u jednego z pracowników WORD obecności koronawirusa SARS-CoV-2 do odwołania zawieszamy przeprowadzanie egzaminów na prawo jazdy, szkoleń oraz kursów" - napisano w poniedziałkowym komunikacie na stronie WORD.

 

 

Rzecznik prasowy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu Cyryla Staszewska przekazała, że wynik potwierdzający zakażenie pracownika WORD sanepid otrzymał w poniedziałkowe popołudnie. - Dostaliśmy wstępną listę ok. 20 osób, które wraz ze swoimi rodzinami będą objęte kwarantanną. Badania tych osób zaplanowano na piątek - powiedziała.

 

ZOBACZ: Testy szczepionek na koronawirusa. Zgłosiło się ponad 100 tys. ochotników

 

Dodała, że sanepid jest w trakcie dochodzenia epidemiologicznego i lista osób, które zostaną poddane kwarantannie nie jest jeszcze zamknięta.

 

"Jednego dnia mogła przeegzaminować osiem osób"

 

Zastępca dyrektora poznańskiego WORD Paweł Guzik powiedział, że zakażona egzaminatorka w środę i czwartek przebywała na urlopie. Kobieta w piątek wróciła do pracy, ale ze względu na złe samopoczucie zgłosiła się na badanie na obecność koronawirusa. - Jednego dnia mogła przeegzaminować osiem osób - powiedział Guzik. Dodał, że WORD zatrudnia 67 osób, w tym 32 egzaminatorów.

 

ZOBACZ: "I mnie dorwało". Andrzej Bargiel ma koronawirusa

 

Poznański WORD zapewnił, że wszystkie opłaty wniesione na egzaminy odwołane przez WORD zachowają ważność i będą dostępne w trakcie rezerwacji terminu egzaminu w systemie Info-Car, gdy ośrodek wznowi swoją działalność.

 

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 3453 przypadki zakażeń koronawirusem, w tym 190 osób zmarło, a 2370 wyzdrowiało.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie