Adrian Kosicki bohaterem na Florydzie. Policjant uratował dziecko przed rekinem [WIDEO]

Świat
Adrian Kosicki bohaterem na Florydzie. Policjant uratował dziecko przed rekinem [WIDEO]
Cocoa Beach Police & Fire
"Chłopiec na zawsze będzie miał fajną historię do opowiadania. Dobra robota!" - pogratulowali akcji swojemu koledze policjanci z Cocoa Beach

Policjant Adrian Kosicki wypoczywał po służbie z żoną w Cocoa Beach na Florydzie. Spacerując po plaży, zauważył rekina zbliżającego się do chłopca, który pływał na desce tuż przy brzegu. Bez namysłu wskoczył do oceanu, by ratować dziecko. 

Na nagraniu, które pojawiło się w mediach społecznościowych widać, jak w stronę chłopca płynie rekin, z wody wyraźnie wystawała jego płetwa. Drapieżnik z dużą prędkością zbliżał się do dziecka.

 

Oko w oko z rekinem

 

Na filmie słychać głosy gapiów: "Hej, stary! Hej, tam jest rekin". 

 

ZOBACZ: Zmarł 15-latek zaatakowany przez rekina. Drugi śmiertelny atak w ciągu tygodnia

 

Amerykański policjant Adrian Kosicki bez namysłu wskoczył do oceanu, by odciągnąć chłopca w bezpieczne miejsce. Na nagraniu widać, że rekin zbliżył się do dziecka na niewiele ponad metr. 

 

OFFICER PULLS BOY FROM CLOSE ENCOUNTER WITH SHARK Cocoa Beach Police Officer Adrian Kosicki was off-duty Thursday...

Opublikowany przez Cocoa Beach Police & Fire Piątek, 17 lipca 2020

 

Mężczyzna zdołał wyciągnąć chłopca na brzeg, a rekin odpłynął. Nie wiadomo, jaki gatunek rekina próbował zaatakować chłopca. "Dzięki Adrianowi nigdy nie dowiemy się, jakie były zamiary tego rekina, a ten mały chłopiec na zawsze będzie miał fajną historię do opowiadania. Dobra robota!" - pogratulowali akcji swojemu koledze policjanci z Cocoa Beach.

 

"Światowa stolica ataków rekinów"

 

Lokalny dziennik "Brevard Times" przypomina, że Brevard County, gdzie znajduje się Cocoa Beach, jest na drugim miejscu pod względem liczby ataków rekinów na Florydzie. Na pierwszym miejscu znajduje się Volusia County, do którego należy między innymi Daytona Beach i New Smyrna Beach. Miejsca te uzyskały miano "światowej stolicy ataków rekinów".

 

ZOBACZ: Jednemu odgryzł stopę, drugiego okaleczył. Atak rekina podczas kursu nurkowania [WIDEO]

 

Do największej liczby ataków rekinów dochodzi od lipca do października, kiedy wody są cieplejsze i z kąpieli korzysta wielu turystów. 

grz/ "Brevard Times", polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie