"I mnie dorwało". Andrzej Bargiel ma koronawirusa

Polska
"I mnie dorwało". Andrzej Bargiel ma koronawirusa
Facebook/Andrzej Bargiel
Andrzej Bargiel to trzykrotny mistrz polski w skialpiniźmie

Zrobiłem w weekend test i zdiagnozowano u mnie wirusa - poinformował Andrzej Bargiel, trzykrotny mistrz Polski w skialpiniźmie. Jak dodał, mimo zakażenia koronawirusem, czuje się dobrze. Bargiel w lipcu 2018 r., jako pierwszy na świecie zjechał na nartach ze szczytu K2 (8611 m) w Karakorum.

Bargiel o zakażeniu koronawirusem poinformował w mediach społecznościowych. "No i mnie dorwało... zrobiłem w weekend test i zdiagnozowano u mnie wirusa" - napisał. 

 

"Bardzo Was proszę, dbajmy o siebie nawzajem"

 

Mistrz Polski poinformował, że czuje się dobrze. "Więc oprócz tego, że muszę siedzieć w domu i z oczywistych powodów zwolnić, nic mi nie jest" - napisał. "Mam tu kilka zaległych spraw, więc ten czas poświęcę na ich nadrobienie" - dodał. 

 

ZOBACZ: Andrzej Bargiel wrócił do Polski. To pierwszy człowiek, który zjechał na nartach ze szczytu K2

 

Bargiel przypomniał, że zniesienie części restrykcji nie oznacza końca pandemii. "Bardzo Was proszę dbajmy o siebie nawzajem. Zniesione restrykcje nie oznaczają końca pandemii. Bądźmy rozsądni, nośmy maseczki, myjmy często ręce i zachowujmy dystans społeczny Naprawdę każdy z nas może się zarazić" - napisał. 

 

 

Zjeżdża na nartach z najwyższych szczytów

 

Andrzej Bargiel to trzykrotny mistrz Polski w skialpiniźmie. Jest rekordzistą w biegu na Elbrus i twórcą projektu Hic Sunt Leones, który zakłada zjazd na nartach z najwyższych szczytów świata. W lipcu 2018 r., jako pierwszy na świecie zjechał na nartach ze szczytu K2 (8611 m) w Karakorum.

 

ZOBACZ: Pierra Menta odwołane po raz pierwszy w historii. Powodem koronawirus

 

Z kolei w 2016 r. w rekordowym czasie - 30 dni - zdobył 5 siedmiotysięczników należących do Szczytów Śnieżnej Pantery. Bargiel jako pierwszy człowiek na świecie zjechał z wszystkich 5 szczytów na nartach.

pgo/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie