Wypadek na "Darze Młodzieży". Nie żyje 19-latek, który spadł z wysokości

Polska
Wypadek na "Darze Młodzieży". Nie żyje 19-latek, który spadł z wysokości
commons.wikimedia/Patrick Wernhardt/CC BY-SA 3.0
Do tragicznego wypadku doszło na żaglowcu "Dar Młodzieży"

W poniedziałek w godzinach przedpołudniowych na żaglowcu "Dar Młodzieży" doszło do tragicznego wypadku. Ratownicy z Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa otrzymali informację o poszkodowanej osobie, która spadła z dużej wysokości. Na miejsce wysłano pomoc, jednak będący na pokładzie lekarz stwierdził zgon.

Jak powiedziała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk, prokurator pojechał na jednostkę, gdzie wyjaśnia okoliczności wypadku.

 

Spadł z masztu

 

Do zdarzenia doszło po godz. 11 w poniedziałek. Policja została powiadomiona o upadku z wysokości i śmierci 19-letniego mężczyzny przez Morską Służbę Poszukiwania i Ratownictwa SAR. 

 

ZOBACZ: Baczków: tragiczny wypadek samochodowy. Zginęło czterech mężczyzn

 

- Ustalono, iż 19-letni uczeń, który odbywał praktyki na pokładzie "Daru Młodzieży" wszedł na maszt o wysokości ok. 10-12 metrów po czym skoczył na pokład - poinformował asp. sztab. Jarosław Biały z KMP w Gdyni. 19-latek zmarł mimo podjętej reanimacji. - Wszystko wskazuje na to, że uczeń popełnił samobójstwo - dodał policjant. 

 

Podczas wypadku jednostka była 3,5 mili od portu w Gdyni. 

 

Szkolenie kadr

 

Przed godz. 13 "Dar Młodzieży" przybił do nabrzeża w Gdyni. Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności wypadku.

 

"Dar Młodzieży", to trzymasztowy żaglowiec szkolny (fregata) typu B-95 należący Uniwersytetu Morskiego. Ma trzy maszty o wysokości 49,5 metra. Rozwija prędkość maksymalną 16,5 węzła. Służy m.in. szkoleniu kadr morskich.

 

ZOBACZ: Kto się dowie o próbie samobójczej? "Przepisy nie chronią przed plotkowaniem"

 

"»Dar Młodzieży« to statek pracowicie edukujący adeptów morskiej służby. Kształcący znakomitych, cenionych oficerów i kapitanów światowej floty" - czytamy na stronie Uniwersytetu Gdańskiego.

 

WAŻNE! 

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 800 702 222 całodobowego Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie. Możesz też napisać maila lub skorzystać z czatu, a listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ.

ac/bas/pgo/ Polsat News, gdynia.naszemiasto.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie