Ksiądz z koronawirusem. Wierni pytają, dlaczego odprawiał mszę, czekając na wynik

Polska
Ksiądz z koronawirusem. Wierni pytają, dlaczego odprawiał mszę, czekając na wynik
Google Street View
Kościół Matki Bożej Bolesnej w Radomiu

Parafia Matki Bożej Bolesnej w Radomiu na prośbę sanepidu apeluje do wiernych, którzy mieli w ostatnim czasie kontakt z księdzem, aby obserwowali swój stan zdrowia. U proboszcza Gabriela Marciniaka stwierdzono zakażenie koronawirusem i podjęto decyzję o dezynfekcji kościoła. Parafialni współpracownicy czekają na decyzję ws. ewentualnej kwarantanny.

Ks. Marciniak otrzymał informację o pozytywnym wyniku testu w niedzielę po południu. W poniedziałek nie odbyły się msze ze względu na dezynfekcję kościoła. 

 

ZOBACZ: Policja kontra ksiądz, przedsiębiorcy, pielgrzymi. "Skandaliści" w Polsat News

 

"Czekamy na decyzję Sanepidu, kto ze współpracowników parafialnych będzie na kwarantannie. Sanepid prosił także o podanie do publicznej wiadomości, aby parafianie, którzy mieli ze mną w ostatnim czasie kontakt na mszach świętych, obserwowali swój stan zdrowia" - czytamy w komunikacie radomskiej parafii. 

 

 

"Dlaczego nie czekał na wyniki testu?"

 

"Moje pytanie brzmi, skoro ksiądz proboszcz miał robiony test na COViD-19 dlaczego odprawiał mszę świętą, skoro nie miał jeszcze wyniku?" - pyta jeden z internautów pod wpisem w mediach społecznościowych.

 

"Jak można, mając podejrzenie zakażenia wirusem, zdecydować się na udział w zgromadzeniu jakim jest msza? (...) Nawet jeżeli sanepid nie objął księdza kwarantanną, to on sam powinien dla dobra innych ludzi ograniczyć kontakty z nimi do niezbędnego minimum do czasu otrzymania wyniku negatywnego" - dodaje inny. 

 

To nie jedyny przypadek zakażenia wśród duchownych w ostatnim czasie. Sanepid poszukiwał uczestników kościelnych nabożeństw w gminie Piszczac na Lubelszczyźnie. Koronawirusa wykryto tam u kilkunastu osób - w tym u miejscowego księdza.

msl/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie