Rzuciła kamieniem w 7-latkę. Areszt za usiłowanie zabójstwa

Polska
Rzuciła kamieniem w 7-latkę. Areszt za usiłowanie zabójstwa
KWP Katowice
46-latka jest osobą bezdomną, znaną jaworznickiej policji.

Sąd Rejonowy w Jaworznie (Śląskie) zdecydował w środę o aresztowaniu na trzy miesiące bezdomnej kobiety, podejrzanej o usiłowanie zabójstwa 7-letniej dziewczynki. Kobieta trafi do aresztu dysponującego szpitalnym oddziałem psychiatrycznym.

Jak informował wcześniej prokurator rejonowy w Jaworznie Jacek Nowicki, 46-latka usłyszała w środę zarzut usiłowania zabójstwa po tym, jak poważnie zraniła kamieniem w głowę 7-letnią dziewczynkę. Podejrzana nie przyznała się do zarzuconego jej czynu i odmówiła składania wyjaśnień. Grozi jej od 8 lat pozbawienia wolności do dożywocia.

 

ZOBACZ: Podpalił się przed Sejmem. Mężczyznę przesłuchano

 

Stan dziewczynki, która przeszła kilkugodzinną operację w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, obecnie jest stabilny.

 

W dalszej części postępowania kobieta zostanie zapewne skierowana na konsultację psychiatryczną. Wiadomo, że po zatrzymaniu jej we wtorek w Chrzanowie i przewiezieniu do Jaworzna, lekarz nie wyraził zgody na osadzenie jej w policyjnej izbie zatrzymań; minioną noc spędziła w szpitalu psychiatrycznym.

 

Nie chciała pomocy

 

W poniedziałek wieczorem kobieta podeszła do grupki bawiących się dzieci i bez wyraźnego powodu rzuciła w jedno z nich kamieniem. Poszkodowaną okazała się 7-letnia dziewczynka, która z poważnymi obrażeniami głowy, zagrażającymi jej zdrowiu, a nawet życiu, została przetransportowana do szpitala w Katowicach, gdzie przeszła operację.

 

Kobieta oddaliła się z miejsca zdarzenia i była poszukiwana przez policję. Została zatrzymana dzień później w Chrzanowie, dzięki przypadkowemu świadkowi - kobiecie, która rozpoznała ją na przystanku autobusowym na podstawie zdjęcia zamieszczonego na profilach społecznościowych śląskiej policji.

 

ZOBACZ: Rzecznik Praw Dziecka spotka się z ojcem Ines. "Zgodził się na rozmowę o dobru dziecka"

 

46-latka jest osobą bezdomną, znaną jaworznickiej policji. Według asp. Nowaka policja i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wielokrotnie próbowały udzielić jej pomocy, oferując np. miejsce w domu samotnej matki. Kobieta nie chciała jednak korzystać z tych możliwości. Na własną rękę podróżuje po całej Polsce, a nawet innych krajach Unii Europejskiej. Policja nie ma informacji, jakoby nadużywała alkoholu.

msl/ac/bas/ PAP, Polsat News, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie