Rzuciła kamieniem w 6-latkę, dziewczynka przeszła operację. "Usiłowanie zabójstwa"

Polska
Rzuciła kamieniem w 6-latkę, dziewczynka przeszła operację. "Usiłowanie zabójstwa"
KMP Jaworzno
Policjanci poszukiwali 46-letniej Klaudii Sz.-S.

Policjanci z Chrzanowa zatrzymali we wtorek 46-latkę podejrzewaną o usiłowanie zabójstwa 6-letniej dziewczynki na Śląsku. Dziewczynka po uderzeniu kamieniem była operowana, obecnie jej stan oceniany jest jako dobry.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godz. 21 przy ul. Matejki w Jaworznie (Śląskie). - Poszkodowaną okazała się 6-letnia dziewczynka, która z poważnymi obrażeniami głowy zagrażającymi życiu i zdrowiu została przetransportowana do szpitala w Katowicach-Ligocie – uściślił rzecznik policji z Jaworzna, aspirant sztabowy Michał Nowak.

 

Rzecznik Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka Wojciech Gumułka poinformował, dziewczynka trafiła tam w stanie poważnym i przeszła wielogodzinną operację. - Obecnie jej stan lekarze oceniają jako dobry – powiedział przedstawiciel szpitala.

 

ZOBACZ: 8 lat więzienia za spalenie ciała dziecka w piecu

 

Policjanci zaczęli poszukiwać sprawczyni - ustalono, że najprawdopodobniej jest nią 46-letnia Klaudia Sz.-S. Poinformowali, że jest ona bezdomna i często podróżuje po terenie całego kraju. W poniedziałek - według zeznań świadków zdarzenia - ubrana była w niebieską kurtkę.

 

KMP Jaworzno

Złapali ją w innym mieście. Chciała jechać "na stopa"

 

W poszukiwania kobiety zaangażowanych było kilkudziesięciu policjantów. Kobietę odnaleziono w Chrzanowie, który leży ok. 15 km od Jaworzna. Jedna z mieszkanek miasta rozpoznała bezdomną na przystanku autobusowym i zawiadomiła policję.

 

ZOBACZ: Skatowali i podpalili 45-latka. Wcześniej pili razem wódkę

 

- Patrol mundurowych z Komendy Powiatowej w Chrzanowie wylegitymował kobietę, która usiłowała zatrzymywać samochody na tzw. stopa. Miała przy sobie paszport wystawiony na nazwisko osoby, której poszukiwaliśmy, a jej wygląd odpowiadał rysopisowi – powiedział Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji

 

Kobieta trafiła do chrzanowskiej komendy, gdzie oczekuje na konwój, którym zostanie przewieziona na Śląsk. Tam będą prowadzone dalsze czynności z jej udziałem.

zdr/luq/wka/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie