Powodzie i lawiny błotne w Indonezji. Nie żyje co najmniej 21 osób

Świat
Powodzie i lawiny błotne w Indonezji. Nie żyje co najmniej 21 osób
PAP/EPA/HARIANDI HAFID
Nie żyje co najmniej 21 osób, w tym jedno dziecko

Co najmniej 21 osób zginęło w wyniku powodzi i lawin błotnych, które nawiedziły południową część indonezyjskiej wyspy Celebes. Wśród ofiar jest jedno dziecko - poinformowały w środę lokalne władze.

"Liczba ofiar może wzrosnąć, ponieważ kilka wiosek nie dostarczyło dokładnych danych na temat zaginionych mieszkańców" - powiedział Muhammad Rizal, dyrektor lokalnej agencji odpowiedzialnej za klęski żywiołowe.

 

ZOBACZ: Silne trzęsienie ziemi u wybrzeży wyspy Jawa

 

Ulewne deszcze w indonezyjskiej prowincji Celebes Południowy rozpoczęły się w poniedziałek. Opady spowodowały wystąpienie z brzegów trzech rzek, przez co utworzyły się lawiny błotne. Zamieszczane w mediach społecznościowych materiały wideo i zdjęcia ukazywały ogromne ilości błota niszczącego domy, budynki i samochody.

 

 

Lokalne służby ratownicze ewakuowały z zagrożonych terenów ok. 1 600 osób, które dach nad głową znalazły w tymczasowych schroniskach. "Spaliśmy, kiedy powodzie trzy razy uderzyły w nasz dom. za trzecim razem ściany zawaliły się" - cytuje agencja AFP słowa jednej z mieszkanek zalanych wodą terenów.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie