Popularna wśród polskich turystów wyspa walczy z epidemią Covid-19

Świat
Popularna wśród polskich turystów wyspa walczy z epidemią Covid-19
pixabay/ zdjęcie ilustracyjne
Do tej pory na Maderze odnotowano 53 przypadki zakażeń koronawirusem

Popularna wśród turystów Madera skutecznie walczy z epidemią Covid-19. Na portugalskiej wyspie od tygodnia nie przybywa przypadków zakażenia koronawirusem.

Władze archipelagu Madery oraz lokalne media wskazują, że sukces w zwalczaniu epidemii jest wynikiem szybko wprowadzonych tam restrykcji oraz konsekwencji w ich egzekwowaniu.

 

Wydawany w Funchal, stolicy autonomicznego regionu Madery, dziennik "Diario de Noticias" przypomniał, że lokalna policja pieczołowicie kontrolowała przestrzeganie kwarantanny przez osoby chore na Covid-19, a także przez przybywających na wyspę turystów.

 

ZOBACZ: Ponad 20 proc. zainfekowanych w Portugalii to lekarze

 

Regionalna gazeta przypomniała, że każdy z urlopowiczów docierających na Maderę lub drugą wyspę archipelagu, Porto Santo, od marca musi pozostać w hotelu.

 

53 przypadki zachorowań

 

Jak wyjaśnił odpowiedzialny za maderskie służby sanitarne Pedro Ramos, dotychczas w całym archipelagu zanotowano 53 przypadki zakażenia koronawirusem, wśród których jest czworo turystów z Holandii. Trzech chorych uznano już za wyleczonych.

 

- Od siedmiu dni w archipelagu nie notujemy żadnego zakażenia. Nadal też nie nastąpił żaden zgon wskutek Covid-19 - dodał Ramos.

 

Według najnowszych dostępnych danych, opublikowanych w czwartek wieczorem, w całej Portugalii zanotowano 629 zgonów na Covid-19 oraz prawie 18,9 tys. przypadków zakażenia koronawirusem.

ac/hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie