Tusk zabrał głos po wynikach głosowania. "Nie ma złych regionów"

Polska
Tusk zabrał głos po wynikach głosowania. "Nie ma złych regionów"
PAP/Adam Warżawa
Przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk podczas niedzielnego głosowania w II turze wyborów prezydenckich.

Nie ma złych wyborców. Nie ma też złych regionów. Jest zła, skorumpowana i agresywna władza. To ona dzieli, by rządzić. Walczmy z nią, nie między sobą - napisał były premier Donald Tusk. To pierwszy wpis po ogłoszeniu oficjalnych wyników wyborów prezydenckich.

Andrzej Duda otrzymując 51,03 proc. głosów wygrał wybory prezydenckie w Polsce. Na jego kontrkandydata Rafała Trzaskowskiego zagłosowało 48,97 proc. wyborców - podała PKW po przeliczeniu danych ze wszystkich komisji.

 

"Nie ma złych wyborców. Nie ma też złych regionów. Jest zła, skorumpowana i agresywna władza. To ona dzieli, by rządzić. Walczmy z nią, nie między sobą" - napisał Donald Tusk.

 

 

Były premier Donald Tusk oddał w niedzielę głos w II turze wyborów prezydenckich w Sopocie. Politykowi towarzyszyła żona Małgorzata oraz córka Katarzyna.

 

ZOBACZ: Ostatnie takie 1:0. Pokazujemy, jak kampania wyglądała od środka

 

Przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej poproszony przez dziennikarzy o opinię na temat kampanii wyborczej, odparł wówczas, że jest rozczarowany poziomem merytorycznym całej kampanii.

 

"Dzieją się rzeczy nadzwyczajne"

 

"Na świecie, w Europie, a także w Polsce dzieją się rzeczy nadzwyczajnej wagi dotyczące przyszłości, konsekwencji pandemii, kryzysu, który się zbliża, a właściwie, w którym już jesteśmy. To zajmowało jakby mniej czasu i ogniskowało mniej emocji. W tym sensie jestem trochę rozczarowany poziomem merytorycznym kampanii jako całości, ale z drugiej strony dostrzegam, jak dużo dała ona nadziei. Wielu młodych ludzi uwierzyło, że głosowanie ma sens" - ocenił Tusk.

 

 

Jego zdaniem rozpoczęła się w Polsce "pozytywna, emocjonalna, mentalna zmiana, która już niedługo przyniesie bardzo dobre owoce".

 

Zaznaczył wówczas, że niezależnie od wyniku jest po tych wyborach o wiele większym optymistą co do przyszłości, ponieważ zobaczył "tak dużo dobrych, nowych ludzi, którzy zaangażowali się w życie publiczne".

msl/luq/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie