Wybory prezydenckie. W tej gminie padł remis

Polska
Wybory prezydenckie. W tej gminie padł remis
PAP/Leszek Szymański
Trzaskowski wygrał w całym województwie. W jednej gminie padł remis

Prezydent RP Andrzej Duda i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w II turze wyborów uzyskali w gminie Łubianka (Kujawsko-Pomorskie), dokładnie tyle samo głosów. Obu kandydatów na najwyższy urząd w państwie poparło po 1854 głosujących.

W gminie Łubianka w powiecie toruńskim nie odnotowano wyborczego wskazania za jednym lub drugim kandydatem. Frekwencja była bardzo wysoka i wyniosła 68,54 proc., ale dokładnie tyle samo osób poparło ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Dudę, jak i jego kontrkandydata Rafała Trzaskowskiego.

 

Pięć lat temu wygrywał Komorowski

 

Pięć lat temu w tym w II turze wyborów prezydenckich wygrał tu Bronisław Komorowski, uzyskując 1348 głosów przy 1301 oddanych na Andrzeja Dudę.

 

ZOBACZ: Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Dane PKW

 

W niedzielę Trzaskowski (kandydat KO) wygrał drugą turę wyborów prezydenckich w całym województwie kujawsko-pomorskim, zdobywając 53,23 proc. głosów. Frekwencja wyniosła 65,31 proc. Zwyciężył m.in. w czterech miastach na prawach powiatu — Toruniu (63,11 proc.), Bydgoszczy (62,82 proc.), Włocławku (60,45 proc.) i Grudziądzu (58,30 proc.)

 

Pięć lat temu w tym regionie zwycięzcą drugiej tury wyborów prezydenckich został Bronisław Komorowski, który zdobył wówczas 56,49 proc. głosów, a jego konkurent Andrzej Duda - 43,51 proc. głosów.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie