"Rambo" rozbroił czterech policjantów i uciekł do lasu. Obława w Niemczech

Świat
"Rambo" rozbroił czterech policjantów i uciekł do lasu. Obława w Niemczech
Pixabay/Monkey7; Polizei Baden-Württemberg
31-latek zmusił policjantów do oddania służbowej broni

Kilkuset policjantów bierze udział w obławie na 31-letniego mężczyznę, który w niedzielę, grożąc bronią, rozbroił czterech funkcjonariuszy, a następnie uciekł z pistoletem, nożem, łukiem i strzałą do lasu na południowym zachodzie Niemiec - poinformowała w poniedziałek agencja AP.

Władze ostrzegły mieszkańców miejscowości Oppenau, aby pozostali w domach, podczas gdy funkcjonariusze, wspierani przez psy tropiące i helikoptery, przeczesywali okolice.

 

Podejrzany miał łuk i strzałę

 

Władze zdecydowały się na opublikowanie imienia i nazwiska podejrzanego. Jak wyjaśniły, Yves Etienne Rausch prawdopodobnie ma przy sobie kilka rodzajów broni, może być niebezpieczny i był znany policji z wcześniejszych przestępstw, m.in. związanych z nielegalnym posiadaniem broni palnej.

 

ZOBACZ: Uciekł z pumą do lasu. Zwierzę jest już w chorzowskim zoo

 

Policja dostała w niedzielę rano informację o podejrzanej osobie niosącej łuk i strzałę. Funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę tożsamości mężczyzny. Rausch początkowo współpracował z policjantami, ale później raptem wyjął pistolet i grożąc funkcjonariuszom, zmusił ich do oddania służbowej broni.

 

Policja w Offenburgu poinformowała, że Rausch prawdopodobnie od kilku tygodni mieszka w lesie. Jak podał serwis internetowy BBC News, część mediów nazywa mężczyznę "Rambo", nawiązując do fikcyjnej postaci weterana wojny w Wietnamie, który uciekał przed policją.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie