Prezydent Warszawy na pół etatu? O tym mówił rzecznik PO

Polska
Prezydent Warszawy na pół etatu? O tym mówił rzecznik PO
PAP/Paweł Supernak
- Będziemy namawiać Rafała Trzaskowskiego, by nie wracał do ratusza na cały etat - mówił Jan Grabiec

- Będziemy wszyscy namawiać prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego, by nie wracał do ratusza na cały etat, ale poświęcił też część swojego życia na arenę ogólnopolską - powiedział rzecznik PO Jan Grabiec. Jak dodał, o swojej przyszłej aktywności politycznej Trzaskowski zdecyduje sam.

- Będziemy wszyscy namawiać Rafała Trzaskowskiego, by nie wracał do ratusza na cały etat, ale poświęcił też trochę części swojego życia na arenę ogólnopolską. To bardzo ważne - powiedział Jan Grabiec w poniedziałek w radiu TOK FM. Wyraził też nadzieję, że sam Trzaskowski będzie chciał być dalej aktywny w polskiej polityce, ale dodał, że o tym, jaka to będzie aktywność, zdecyduje sam Rafał Trzaskowski.

 

Grabiec odnosząc się do uwagi, że wystąpienie Trzaskowskiego w niedzielę podczas wieczoru wyborczego brzmiało jak "otwarcie drogi do liderowania PO, albo nawet szerzej - całej opozycji" przyznał, że był on "jednym z liderów Platformy Obywatelskiej i Koalicji Obywatelskiej".

 

- Mam nadzieję, że tak będzie też w przyszłości - dodał. - Tak bardzo porusza ludzi w Polsce, obudził politycznie młodych ludzi, którzy tłumnie ruszyli do głosowania - zaznaczył rzecznik PO.

 

ZOBACZ: Sztabowcy Trzaskowskiego złożą protesty wyborcze. Mówią o wyborach za granicą

 

Słowa Grabca o niepełnym etacie odbiły się szerokim echem w mediach społecznościowych. Prezes stowarzyszenia Miasto Jest Nasze, Jan Mencwel, nazwał tę wypowiedź "kompromitacją PO".

 

"To powinno ostatecznie przekonać Trzaskowskiego, że jego największym obciążeniem jest stojąca za nim partia Nitrasów, Kierwińskich i Grabców" - wskazał.

"Dla polityka nie ma nic gorszego, niż go ośmieszyć"

 

Słowa rzecznika PO skomentowali także dziennikarze. "Pół etatu w Ratuszu jest ok, ale dla ochroniarza" - napisał Dariusz Grzędziński z "Super Expressu".

zdr/prz/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie