Radni PiS: Trzaskowski obiecał ulicę Lecha Kaczyńskiego, czekamy

Polska
Radni PiS: Trzaskowski obiecał ulicę Lecha Kaczyńskiego, czekamy
wikimedia.org/ Cybularny
Trzaskowski mówił przed wyborami, że "Lech Kaczyński zasługuje na ulicę w Warszawie", tłumacząc jednocześnie, że nie chce robić z podobnej inicjatywy elementu kampanii wyborczej

Stołeczni radni Prawa i Sprawiedliwości czekają na realizację obietnicy prezydenta Rafała Trzaskowskiego dotyczącej nadania imienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego jednej z ulic Warszawy.

- Na razie nie planujemy inicjatywy w tej sprawie. Prezydent Rafał Trzaskowski obiecał m.in. podczas kampanii wyborczej, że doprowadzi do nadania jednej z ulic imienia św. pamięci prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Czekamy na inicjatywę ze strony prezydenta Trzaskowskiego - powiedział radny Filip Frąckowiak.

 

Wyjaśnił, że choć dzisiejsza nadzwyczajna sesja rady miasta została zwołana z inicjatywy klubu PiS i na wniosek radnych Prawa i Sprawiedliwości porządek obrad mógłby być uzupełniony właśnie o ten punkt, to jednak klub nie złoży takiego wniosku. - Czekamy na ruch ze strony prezydenta - oświadczył.

 

Trzaskowski mówił przed wyborami, że "Lech Kaczyński zasługuje na ulicę w Warszawie", tłumacząc jednocześnie, że nie chce robić z podobnej inicjatywy elementu kampanii wyborczej. W związku z tym zapowiedział, że dopiero po wyborach "wprowadzi pod obrady Rady Miasta inicjatywę, by w Warszawie była ulica Lecha Kaczyńskiego".

bia/luq/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie