"Ta władza jest ohydna". Trzaskowski mówił o "szczuciu i nienawiści"

Polska
"Ta władza jest ohydna". Trzaskowski mówił o "szczuciu i nienawiści"
Polsat News
"Ta władza jest ohydna". Rafał Trzaskowski mówił w Świdnicy o "szczuciu i nienawiści"

- Te wybory prezydenckie są o tym, czy w Polsce dalej będzie się nas dzielić i czy dalej będzie panować nienawiść, czy też będziemy mogli wreszcie być razem - powiedział kandydat KO Rafał Trzaskowski w Świdnicy (Dolnośląskie). Jak dodał, władza "obraziła już chyba wszystkich, których mogła".

Trzaskowski mówił na spotkaniu z mieszkańcami Świdnicy, że niedzielne wybory prezydenckie są o tym, "czy w Polsce dalej będzie się nas dzielić i czy dalej będzie panować nienawiść, czy będziemy mogli wreszcie być razem".

 

- Ta władza i prezydent, który tej władzy służy, pokazali, jak ta władza jest po prostu ohydna. To co widzimy prze ostatnie dni, tygodnie i lata, to próba dzielenia nas, szczucia na nas, próba siania nienawiści od rana do wieczora - powiedział Trzaskowski.

 

ZOBACZ: Będzie drastyczna podwyżka mandatów? Premier odpowiada

 

- Wczoraj, przedwczoraj, każdego dnia, jeżeli oglądacie partyjną telewizje, to widzicie tylko i wyłącznie nienawiść, dzielenie Polek i Polaków. Kogo oni jeszcze nie zaatakowali? Zobaczcie co się dzieje - homofobia, antysemityzm (...). Atakują Niemców, nauczycieli i nauczycielki, atakowali rodziców dzieci z niepełnosprawnościami, atakowali lekarzy, Ślązaków - mówił Trzaskowski. Jak dodał, "odmawiali kobietom prawa o decydowaniu o swoim życiu".

 

- Obrazili chyba wszystkich, których mogli w Polsce obrazić. Został tylko smutny pan prezes ze swoim partyjnymi przyjaciółmi - powiedział kandydat KO.

 

"Czy słyszeliście z ust polityków opozycji słowa o o hołocie?"

 

Jak mówił, zwraca się do wszystkich, którzy mówią, że "polityka jest brudna i wszyscy politycy są tacy sami". - Czy słyszeliście kiedyś z naszych ust tyle złych słów? Czy słyszeliście kiedykolwiek z ust polityków opozycji słowa o zdrajcach, o hołocie? Czy kiedykolwiek słyszeliście taką homofobię, antyfeminizm, takie ataki na wszystkich, którzy mają odwagę powiedzieć "mamy dość" - powiedział.

 

Jak dodał, te wybory są o tym, czy będziemy żyli w kraju, w którym prezes partii rządzącej może bezkarnie mówić, "że jesteśmy hołota, że nie mamy polskiej duszy". - Gdzie jest prezydent Rzeczpospolitej, który powinien temu wszystkie sam powiedzieć "mamy dość"? Gdzie jest Andrzej Duda? - pytał Trzaskowski.

zdr/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie