Prezes PiS a prawo aborcyjne. "Przecież nikt tak dobrze nie zna się na rodzinie"

Polska
Prezes PiS a prawo aborcyjne. "Przecież nikt tak dobrze nie zna się na rodzinie"
Polsat News
Według Rafała Trzaskowskiego prezes PiS "chce nam zafundować dokręcanie śruby"

- Pan prezes Jarosław Kaczyński jasno mówi, że będzie chciał zaostrzać prawo aborcyjne, bo przecież nikt się tak dobrze na tym nie zna, jak pan prezes i nikt się tak dobrze nie zna na rodzinie, jak pan prezes - ironizował kandydat KO Rafał Trzaskowski w Obornikach Śląskich (woj. dolnośląskie).

Trzaskowski mówił na spotkaniu z mieszkańcami i samorządowcami z Obornik śląskich, że w ostatnim dniu kampanii potrzebna jest mobilizacja. - Zostało nam kilkanaście godzin, by przekonać wszystkich, którzy potrzebują przekonania - powiedział.

 

- Wczoraj stała się rzecz, na którą wszyscy czekaliśmy z niecierpliwości, ponieważ Jarosław Kaczyński się nam objawił, zrobił małe posiedzenie rządu w Telewizji Trwam, bo niestety rząd nie zbiera się prze ostatni miesiąc, bo wszyscy pracują w kampanii prezydenta Dudy, wielka PiS-owska maszyna ruszyła. W związku z tym mogliśmy się kilku istotnych rzeczy wczoraj dowiedzieć - zaznaczył kandydat KO.

 

ZOBACZ: "W niedzielę albo nigdy". Trzaskowski o pokonaniu PiS

 

- Po pierwsze, że nie mam duszy Polaka. Ale tutaj chyba nie chodzi o mnie dlatego, że prezes Kaczyński bardzo się boi i jest obrażony na połowę społeczeństwa, bardzo obrażony i bardzo zdenerwowany. Niestety to nie najlepiej wróży na przyszłość, jeżeli kandydat pana prezesa miałby wygrać, bo jak pan prezes jest zły, to jest w bardzo złym humorze, a jak jest w złym humorze, to mówi prawdę - podkreślił Trzaskowski.

 

"Dokręcanie śruby"

 

Według niego prezes PiS "chce nam zafundować dokręcanie śruby". - Jasno mówi o tym, że jeżeli jego kandydat przegra wybory, to się zabierze za samorząd, bo (...) nie ma w słowniku pana prezesa czegoś takiego, że ktoś zawdzięcza coś sobie, samorządowi, ciężkiej pracy. Wszystko wszyscy mają zawdzięczać panu prezesowi i PiS - ironizował kandydat KO.

 

- Pan prezes też jasno mówi, że będzie chciał zaostrzać prawo aborcyjne, bo przecież nikt się tak dobrze na tym nie zna, jak pan prezes i nikt się tak dobrze nie zna na rodzinie, jak pan prezes - dodał kandydat KO. Według niego Kaczyński zamierza też "zabrać się za wolne media".

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie