Mastalerek o PSL: kierownictwo odkleiło się od swoich wyborców i samorządowców

Polska
Mastalerek o PSL: kierownictwo odkleiło się od swoich wyborców i samorządowców
Polsat News
Marcin Mastalerek komentował w "Gościu Wydarzeń" propozycję prezydenta Dudy ws. "koalicji polskich spraw"

- Niech prezes Kosiniak-Kamysz porozmawia ze swoimi starostami, wójtami i burmistrzami - mówił Marcin Mastalerek, współtwórca kampanii wyborczej Andrzeja Dudy z 2015 r., w programie "Gość Wydarzeń". Skomentował tak reakcję szefa PSL-u na ofertę prezydenta o "koalicji polskich spraw". Jego zdaniem, ręka wyciągnięta przez głowę państwa jest "korzystna dla środowisk, które chcą realizować program".

W środę prezydent Andrzej Duda zaapelował do "wszystkich polityków, którzy podzielają takie m.in. wartości, jak dobro rodziny i wspólnota kulturowa, do PSL, Koalicji Polskiej i Konfederacji".

 

- Spotkajmy się po wyborach 12 lipca i porozmawiajmy o najistotniejszych sprawach - powiedział.

 

ZOBACZ: "Mam propozycję dla całej sceny politycznej". Apel prezydenta Dudy

 

Zdaniem prezydenta, "Polacy oczekują spokojnych, konsekwentnych i stabilnych działań, powrotu do normalności sprzed pandemii koronawirusa, która została wypracowana - lepszego życia, wzrastających wynagrodzeń, stabilizacji". Dodał też, że chciałby zostać partonem "wielkiej koalicji polskich spraw".

 

"Niech Kosiniak-Kamysz porozmawia ze swoimi samorządowcami"

 

O propozycji prezydenta Bogdan Rymanowski rozmawiał w programie "Gość Wydarzeń" z Marcinem Mastalerkiem, współtwórcą kampanii wyborczej Andrzeja Dudy z 2015 r.

 

Prowadzący zapytał go, czy po najbliższych wyborach PiS zaoferuje PSL-owi zmianę władzy w kilku sejmikach wojewódzkich, a dodatkowo zaproponuje powstanie koalicji rządowej PiS-PSL-Konfederacja.

 

Prowadzący przypomniał też, że przedstawiciele ludowców i konfederatów nie odnieśli się przychylnie do oferty prezydenta.

 

"Nie dam wciągnąć PSL w kampanię Andrzeja Dudy. Zamiast strzelać politycznymi ślepakami, radzę zająć się na serio polskimi sprawami: upadającą służbą zdrowia, rosnącym bezrobociem, bankrutującymi firmami. To jest odpowiedzialność prezydenta, a nie wyimaginowane koalicje" - skomentował prezes PSL-u Władysław Kosiniak-Kamysz

 

 

Mastalerek skwitował, aby "prezes Kosiniak-Kamysz porozmawiał ze swoimi starostami, wójtami i burmistrzami".

 

WIDEO: Cała rozmowa z Marcinem Mastalerkiem w "Gościu Wydarzeń"

  

- Komentując w studiu Polsatu jego dramatyczny wynik w I turze mówiłem, że powinien pójść spać, obudzić się rano i podjąć właściwe decyzje. Kierownictwo PSL-u odkleiło się od swoich wyborców i samorządowców - przypomniał.

 

"Albo chaos i wojna, albo spokój i współpraca"


Gość "Wydarzeń" przypomniał, że po głosowaniu na prezydenta, najbliższe 3,5 roku upłynie bez żadnych wyborów.

 

- Alternatywa jest taka: albo chaos i wojna ze wszystkimi, albo spokój i współpraca. (Za tymi drugimi - red.) są obecnie rządzący oraz prezydent Duda, jeżeli wygra - stwierdził.

 

Jego zdaniem, ręka wyciągnięta przez Dudę jest "korzystna dla środowisk, które chcą realizować program". - One mogą awanturować się przez najbliższe lata i nie zrealizować niczego ze swoich założeń, ale wtedy mogą być rozliczeni przez swoich wyborców - ostrzegł. 

 

ZOBACZ: Tusk zwraca się do wyborców Konfederacji. "Będą chcieli was zniszczyć"


Wtedy Marcin Mastalerek założył, że jest sympatykiem np. narodowców, wolnościowców, korwinistów albo ludowców.

 

- Zależy mi na trzech sprawach z ich programu. Widzę prezydenta, który mówi: "Zróbmy to razem, współpracujmy, w końcu w wielu sprawach jesteśmy do siebie podobni. Obserwuję odpowiedź lidera mojego środowiska, który mówi "nie, bo nie". Zadaję więc sobie pytanie, czy on po to jest w Sejmie i życiu publicznym, aby załatwić najważniejsze dla mnie sprawy, czy po to, żeby być - mówił. 

 

"Gesty prezydenta są konsekwentne"


Bogdan Rymanowski zauważył, że Dudy "nic nie kosztuje" taka propozycja, bo to jak "rozdanie uśmiechu" wyborcom. 


Były sztabowiec odpowiedział, że "gesty prezydenta są konsekwentne". - Na pierwszym posiedzeniu Sejmu tej kadencji Duda, jako pierwsza głowa państwa w historii, zszedł do wszystkich liderów partii i podał im rękę - przypomniał. 

 

Więcej odcinków programu "Gość Wydarzeń" można obejrzeć tutaj.

wka/ polsatnews.pl, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie