Złodziej-romantyk. Ukradł z grobu 180 róż, wręczył je koleżankom

Polska
Złodziej-romantyk. Ukradł z grobu 180 róż, wręczył je koleżankom
Policja Łódzka
Romeo z Poddębic. Skradzione róże wręczył dwóm koleżankom

Policjanci z KPP w Poddębicach (Łódzkie) zatrzymali 20-latka, który na cmentarzu komunalnym ograbił grób z kwiatów. 180 ciętych róż wręczył swoim dwóm koleżankom. Za ten "romantyczny" gest może czekać go kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży doszło w poniedziałek. Tożsamość mężczyzny ustalili policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Poddębicach. 20-latek z Poddębic został zatrzymany następnego dnia.

 

ZOBACZ: Wszystkich Świętych. Odwiedzający groby muszą uważać... na dziki

 

"Ograbił grób z blisko 180 ciętych róż. Kwiaty przekazał swoim koleżankom. Mienie zostało odzyskane" - czytamy w komunikacie łódzkiej policji.

 

Apel policji

 

20-latek usłyszał zarzuty, o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za ograbianie grobu, lub innego miejsca spoczynku grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci apelują do wszystkich odwiedzających groby swoich bliskich, by zwracali uwagę na podejrzanie zachowujące się osoby.

 

"Kradzież nawet małego znicza jest przestępstwem. Jeśli zauważymy zachowanie świadczące o ograbianiu grobu, nie wahajmy się zawiadomić policji. Pamiętajmy, że szybkie zgłoszenie pozwoli funkcjonariuszom podjąć natychmiastowe i skuteczne działania" - dodają funkcjonariusze.

bas/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie