Tusk skomentował sprawę szczepionek. "Pewnie dlatego są przeciw"

Polska
Tusk skomentował sprawę szczepionek. "Pewnie dlatego są przeciw"
Polsat News
"Dla nich nie ma szczepionki" - pisze Donald Tusk na Twitterze

"Na to, co im dolega nie ma szczepionki" - napisał na Twitterze były premier Donald Tusk, dołączając do dyskusji, która rozgorzała po słowach prezydenta Andrzeja Dudy na temat szczepień.

"Na to, co im dolega, szczepionki nie ma i nie będzie" - napisał na swoim profilu na Twitterze Donald Tusk. "Pewnie dlatego są przeciw szczepieniom" - dodał.

 

 

"Nie jestem za obowiązkiem szczepień"

 

Podczas poniedziałkowej debaty Andrzej Duda mówił, że "absolutnie nie jest zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych". - Ja osobiście nigdy się nie zaszczepiłem na grypę - stwierdził prezydent. 

 

- Uważam, że szczepienia na koronawirusa absolutnie nie powinny być obowiązkowe - oświadczył prezydent. - Kto chce, jeżeli będzie szczepionka, niech się zaszczepi, ale kto nie chce - to jest jego osobista decyzja - dodał.

 

ZOBACZ: Szczerski tłumaczy słowa prezydenta o szczepionkach

 

- Nie ukrywam, że mam nadzieję, że rzeczywiście ten lek zostanie tam właśnie - w Stanach Zjednoczonych opracowany i że my dzięki tej współpracy będziemy tymi, którzy w pierwszej kolejności będą mogli z niego skorzystać - powiedział, zaznaczając, że nie jest w stanie okreslić kiedy lek będzie, jak i kiedy epidemia się zakończy.

 

Andrzej Duda zaznaczył, że czy to będzie lek czy szczepienia na koronawirusa, to w pierwszej kolejności powinien być on dostępny dla seniorów. - Bo oni są grupą największego ryzyka i powinien być dostępny nieodpłatnie - podkreślał.

 

Konieczne szczepienia dla dzieci

 

Słowa prezydenta komentował Rafał Trzaskowski. - To jest przedziwne. Słyszałem wcześniej, że pan prezydent mówił, że nie wie, czy człowiek wpływa na ocieplenie klimatyczne, teraz mówi o szczepionkach. Naprawdę bardzo dziwne stwierdzenia. Ja oczywiście mówię głośno, że szczepionki dla dzieci są absolutnie konieczne, wszyscy eksperci się z tym zgadzają, więc nie wiem, dlaczego prezydent wypowiada tego typu zdania - odpowiedział kandydat KO na prezydenta.

 

ZOBACZ: Trzaskowski: kto przeczy szczepieniom, nie przynależy do XXI wieku

 

- Obowiązkowe szczepienia dla dzieci są absolutnie konieczne, ktoś, kto im przeczy, wydaje się, że nie przynależy do XXI wieku - dodał.

 

Za wcześnie na dyskusję 

 

- Z punktu widzenia ministra zdrowia, medyków, ekspertów nie powinniśmy dziś mówić, czy szczepionka na koronawirusa powinna być obowiązkowa, czy nie, bo jeszcze jej nie mamy. Nie wiemy, jak wyglądają badania, profil bezpieczeństwa, nie wiemy, ile jest odczynów poszczepiennych, w jaki sposób będzie badana, bo jeszcze nie jest - mówił minister zdrowia Łukasz Szumowski pytany na antenie Radia Łódź i TVP 3 Łódź o obowiązek szczepień. 

laf/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie