Piorun poraził Polaka na plaży w USA. Jest w stanie krytycznym

Świat
Piorun poraził Polaka na plaży w USA. Jest w stanie krytycznym
Zdjęcie ilustracyjne, fot. U.S. Air Force/Jenay Randolph
Polak po uderzeniu pioruna był nieprzytomny i nie oddychał

37-letni Polak, mieszkający na stałe w okolicy Chicago, został porażony piorunem podczas wakacji na Florydzie. Kiedy nad plażą w Clearwater pojawiła się burza, mężczyzna właśnie ją opuszczał. Jest w stanie krytycznym.

Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę przed godz. 15, kiedy linia burz znad Zatoki Meksykańskiej przesunęła się nad plaże w Clearwater. 

 

ZOBACZ: Piorun uderzył, gdy ludzie pracowali na polu

 

Kiedy policja przybyła do wezwania 37-letni Polak (mieszkający na stałe w Des Plaines w Illinois) był nieprzytomny i nie oddychał. Funkcjonariusz rozpoczął natychmiastową resuscytację, aż do przybycia ratowników. Mężczyzna ​​został zabrany do szpitala w stanie krytycznym. 

 

Stał kilka metrów od Polaka

 

Piorun poraził również drugą osobę, 43-letniego mieszkańca Pickerington w Ohio, który stał kilka metrów od Polaka. On również trafił szpitala, ale jego życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. W poniedziałek opuścił lecznicę. 

 

Władze podały, że obaj mężczyźni opuścili plażę po pojawieniu się sztormu i byli mniej więcej w połowie drogi między linią wodną, wówczas uderzył w nich piorun.

grz/luq/ ABC, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie