Duda: chcę, żeby nie było potrzeby wyjeżdżania na Zachód

Polska
Duda: chcę, żeby nie było potrzeby wyjeżdżania na Zachód
Polsat News
- Chcę, żeby nie było potrzeby wyjeżdżania na Zachód za pracą - mówił prezydent Andrzej Duda

- Chcę doprowadzić do tego, żeby polska rodzina żyła na takim samym poziomie jak rodzina na zachodzie Europy; żeby nie było potrzeby wyjeżdżania za pracą na Zachód - powiedział we wtorek prezydent Andrzej Duda w Szeligach (woj. warmińsko-mazurskie).

Podczas spotkania z mieszkańcami Szelig Duda mówił, że "pomoc dla przedsiębiorców i inwestycje to plan najbliższe lata, po to, żeby Polska się rozwijała".

 

- Chcę doprowadzić do tego, żeby Polska była wszędzie jednakowo rozwinięta, (...) żeby szerokopasmowy internet dotarł do każdego domu, nawet w najmniejszej miejscowości - mówił Duda.

 

ZOBACZ: Słowa prezydenta o szczepionkach. Jest reakcja Izby Lekarskiej

 

Dodał, że chce też, żeby "w Polsce rosły stopniowo wynagrodzenia". - Będziemy państwem coraz zamożniejszym, będziemy mieli coraz więcej inwestycji, będzie coraz więcej płatnych miejsc pracy, a w efekcie tego polska rodzina będzie żyła na coraz wyższym poziomie - mówił prezydent.

 

- Chcę doprowadzić do tego, żeby polska rodzina żyła na takim poziomie jak rodzina na zachodzie Europy. Żeby nie było potrzeby wyjeżdżania na Zachód za pracą. Jak ktoś chce, to niech próbuje, ale nie dlatego, że musi i w Polsce nie ma warunków życia - powiedział Duda.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie