Chodził po mieście z siekierą i niszczył auta. "Krzyczał, że go zabije"

Polska
Chodził po mieście z siekierą i niszczył auta. "Krzyczał, że go zabije"
Komenda Rejonowa Policji Warszawa IV
Niszczył samochody i elewację jednego z bloków

Sześć zarzutów ma 33-letni mężczyzna, który pod wpływem alkoholu wybijał szyby w oknach zaparkowanych aut, groził siekierą dwóm osobom i niszczył elewację budynku - poinformowała we wtorek rzeczniczka wolskiej policji kom. Marta Sulowska.

Z informacji przekazanych przez policję wynika, że do zdarzenia doszło kilka dni temu ok. godz. 15. Policjanci patrolujący Wolę otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że mężczyzna siekierą niszczy samochody.

 

ZOBACZ: Napadł na trzy sklepy z siekierą i ranił sprzedawców. Grozi mu dożywocie

 

Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy. - Na widok umundurowanego patrolu mężczyzna próbował uciekać pomiędzy zaparkowanymi pojazdami - poinformowała kom. Marta Sulowska. Dodała, że funkcjonariusze odebrali siekierę groźnemu wandalowi i go zatrzymali.

 

Krzyczał, że go zabije

 

Jak ustalił patrol, wcześniej 33-latek groził mężczyźnie, który próbował go powstrzymać. Reakcja sprawcy była agresywna. - Krzyczał, że go zabije i szedł z siekierą w jego kierunku. Mężczyzna bojąc się o własne życie szybko schronił się w bezpiecznym miejscu - zaznaczyła.

 

WIDEO: po przewiezieniu agresora do wolskiej komendy okazało się, że ma ponad jeden promil alkoholu

  

Później wyszło na jaw, że napastnik groził również pozbawieniem życia kobiecie. Z kolejnego zgłoszenia wynikało, że niszczył elewację jednego z bloków. - Policjanci ustalili, że mężczyzna biegał po klatce schodowej z siekierą i niszczył elewację budynku. Mundurowi obejrzeli monitoring, na którym utrwalił się wizerunek sprawcy - poinformowała Sulowska.

 

Grozi mu 5 lat więzienia

 

Po przewiezieniu agresora do wolskiej komendy i sprawdzeniu jego trzeźwości, okazało się, że ma ponad jeden promil alkoholu. Po zgromadzeniu materiału dowodowego usłyszał łącznie sześć zarzutów karnych. Cztery z nich dotyczą uszkodzenia mienia, zaś dwa kierowania gróźb karalnych.

 

Na wniosek policji i prokuratury sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Grozi mu 5 lat więzienia.

grz/luq/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie