Napadł na trzy sklepy z siekierą i ranił sprzedawców. Grozi mu dożywocie

Polska
Napadł na trzy sklepy z siekierą i ranił sprzedawców. Grozi mu dożywocie
Pixabay

Kara dożywotniego więzienia grozi 29-latkowi, który w środę w nocy, uzbrojony w siekierę, napadł na trzy sklepy w podpoznańskiej Mosinie (woj. wielkopolskie). Mężczyzna niegroźnie ranił trzy osoby. W piątek przedstawiono mu łącznie osiem zarzutów.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak przekazał, że podejrzany usłyszał zarzuty dotyczące m.in. naruszenia miru domowego, popełnienia przestępstw przeciwko mieniu, uszkodzenia ciała pokrzywdzonych i dwóch rozbojów z użyciem noża. - Najpoważniejszy zarzut to usiłowanie zabójstwa w związku z rozbojem przy użyciu siekiery – podkreślił prokurator.

 

Nie przyznał się

 

Podejrzany nie przyznał się do winy, ale złożył wyjaśnienia. - Sprawca ma 29 lat, był uprzednio karany. Co ważne, wszystkich tych czynów dopuścił się w warunkach recydywy w związku z popełnionym przestępstwem przeciwko mieniu - powiedział Wawrzyniak, dodając, że mężczyźnie grozi kara dożywotniego więzienia.

 

ZOBACZ: Rzucili się na policjantów z siekierami i młotkami. Obaj byli już karani

 

Prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego z uwagi m.in. na obawę matactwa i zagrożenie surową karą. Wniosek rozpatrzy Sąd Rejonowy w Śremie.

 

Ranił sprzedawców

 

W środę po godz. 23 policja przyjęła zgłoszenia o mężczyźnie, który uzbrojony w siekierę napadł na trzy sklepy w podpoznańskiej Mosinie. W trakcie rozbojów 29-latek niegroźnie zranił troje sprzedawców.

 

- Zrabował pieniądze, a potem uciekał; najpierw skradzionym rowerem, a następnie skradzionym samochodem. Gdy rozbił auto, wtargnął do przypadkowego domu i zabarykadował na strychu. Policjanci otoczyli budynek, a mieszkańców ewakuowano. Tam po przyjeździe Grupy Realizacyjnej z KMP w Poznaniu mężczyzna został zatrzymany – relacjonował w czwartek rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie