Ukradli pieniądze zbierane dla chorych z hospicjum

Polska
Ukradli pieniądze zbierane dla chorych z hospicjum
KMP w Gorzowie Wlkp.
Ukradli pieniądze zbierane na chorych z hospicjum

Trzech młodych mężczyzn ukradło skrzynkę z gotówką zbieraną dla chorych z hospicjum. Po ich zatrzymaniu okazało się, że jeden z nich ma na koncie więcej przestępstw. 27-latek miał włamywać się także do kościołów - w tym do gorzowskiej kaplicy katedralnej - i ukraść stamtąd pieniądze i laptopa.

Jak informują policjanci, do kradzieży doszło w czwartek przed godziną 19. W centrum handlowo-usługowym przy ul. Witosa w Gorzowie Wlkp. trzy osoby miały zabrać skrzynkę z gotówką i wybiec poza obiekt.

 

Rozpoczęły się poszukiwania sprawców. Informacje trafiły do patroli w mieście, zabezpieczono także monitoring. Na jednym z nagrań widać jak sprawcy wchodzą do obiektu, a następnie jeden z nich podnosi skrzynkę z pieniędzmi dla chorych z hospicjum.

 

ZOBACZ: Ukradł z kościoła figurkę św. Franciszka. "Miała przynieść mu szczęście"

 

Po chwili widać, jak sprawcy uciekają w stronę znajdujących się obok bloków mieszkalnych. W ich pobliżu mieli rozbić szybę w skarbonie i zabrać znajdujące się w środku pieniądze. Jak informuje policja, wyrządzone straty to około 2 tys. złotych. 

 

Kradzież skarbony

 

Dzień później około godz. 23 funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie dotyczące mężczyzn, którzy mogli być odpowiedzialni za kradzież pieniędzy. Na stacji paliw przy ul. Warszawskiej zatrzymano trzech poszukiwanych. Byli to mężczyźni w wieku 18, 21 i 27 lat. Wszyscy zostali przewiezieni do gorzowskiej komendy, by następnie usłyszeć zarzuty kradzieży z włamaniem.

 

WIDEO: Ukradli pieniądze zbierane dla chorych z hospicjum

  

Śledczy ustalili, że najstarszy z nich, znany już policjantom z innych przestępstw, ma na swoim koncie inne kradzieże, do których doszło w ostatnim czasie. Pod koniec maja mężczyzna miał włamać się do gorzowskiej kaplicy katedralnej i ukraść stamtąd pieniądze i laptopa. W czerwcu z kolei miał wejść do otwartego kościoła przy ul. Gwiaździstej i zabrać skarbonę z pieniędzmi. 27-latek usłyszał także zarzuty włamania do kościoła w Karninie.

 

Gorzowska prokuratura rejonowa złożyła wniosek o tymczasowy areszt dla mężczyzny.

zdr/grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie