"Raz liberał, raz turbo liberał, potem lewak, komunista". Morawiecki o Trzaskowskim

Polska
"Raz liberał, raz turbo liberał, potem lewak, komunista". Morawiecki o Trzaskowskim
PAP/Leszek Szymański/Grzegorz Michałowski
Premier ocenił, że kandydat KO "często zmienia swoje poglądy"

Panie Rafale, niech pan odbędzie debatę najpierw sam ze sobą, trzeba uzgodnić poglądy, bo rano ma pan inne niż wieczorem - stwierdził premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania wyborczego w Bytowie, zwracając się do kandydata KO na prezydenta Rafała Trzaskowskiego.

- Dzisiaj mówi się sporo o debacie: debata taka, debata siaka. Wiadomo, że pan Trzaskowski chce debaty pod osłoną swoich mediów, większości zresztą mediów, które mu sprzyjają - oświadczył premier.

 

- Ja mam propozycję do pana Trzaskowskiego: panie Rafale, niech pan odbędzie tę debatę najpierw sam ze sobą. Trzeba uzgodnić poglądy ze sobą, bo rano ma pan inne niż wieczorem - dodał Morawiecki.

 

ZOBACZ: Wybory 2020. Najnowszy sondaż IBRiS

 

Premier ocenił, że kandydat KO "często zmienia swoje poglądy". - To nie jest tak, że w nim raz górę bierze liberał, turbo liberał, potem lewak, komunista jakiś, bo to też jest jego natura częściowo, a potem znowu konserwatysta, potem znowu jakiś demokrata czy inny. Nie, zasada jest dużo prostsza - raz w górę w nim bierze pan Tusk, raz pan Giertych, raz pan Rostowski, raz pan Balcerowicz - to są jego idole, to są jego przyjaciele - przekonywał szef rządu.

 

Co z debatą prezydencką?

 

Sztaby obu kandydatów startujących w drugiej turze wyborów, zaplanowanej na 12 lipca, nie porozumiały się dotąd co do formuły debaty, w której Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski zgodziliby się wziąć udział.

 

Sztabowcy prezydenta Andrzeja Dudy zapowiadają jego udział w debacie organizowanej przez TVP w Końskich, w której nie chce wziąć udziału Trzaskowski.

 

ZOBACZ: "Nie będę na wiecu Dudy". Trzaskowski o debacie wyborczej TVP w Końskich

 

Wcześniej urzędujący prezydent odrzucił propozycję udziału w debacie, którą w miniony czwartek miały zorganizować TVN, Onet i WP.

 

Z kolei Rafał Trzaskowski zaprosił prezydenta Andrzeja Dudę na debatę organizowaną w poniedziałek w Lesznie. Sztab PiS ocenił tę propozycję jako "niepoważną".

bia/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie