Duda odpowiedział Trzaskowskiemu na propozycję debaty

Polska
Duda odpowiedział Trzaskowskiemu na propozycję debaty
PAP/Maciej Kulczyński
Prezydent odniósł się do zaproszenia na debatę przez kontrkandydata

- O ile wiem, zapraszano kandydatów do Końskich na debatę prezydencką z mieszkańcami, o Lesznie nic nie było mowy do tej pory, Rafał Trzaskowski ucieka do Leszna - powiedział w niedzielę prezydent Andrzej Duda, pytany o propozycję kandydata KO dotyczącą wspólnej debaty w Lesznie.

Podczas niedzielnej konferencji prasowej w Częstochowie Trzaskowski poinformował o organizowanej w poniedziałek o godz. 20:30 w Lesznie (woj. wielkopolskie) debacie prezydenckiej i zaprosił na nią urzędującego prezydenta. Podkreślił, że debata w Lesznie miałaby mieć "zupełnie nową formułę".

 

ZOBACZ: "Nie będę na wiecu Dudy". Trzaskowski o debacie wyborczej TVP w Końskich

 

- To Arena Prezydencka, gdzie zapraszamy dziennikarzy od lewa do prawa, będą mogli zadawać pytania na dowolne tematy, ja na te pytania będę odpowiadał, mam nadzieję, że obok mnie będzie prezydent Duda i również w takiej otwartej formule będzie odpowiadał na pytania - wyjaśnił.

 

"Ucieka pan Trzaskowski"

 

Prezydent po uroczystościach złożenia przysięgi wojskowej przez żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej został zapytany, czy weźmie udział w debacie w Lesznie. - W jakiej debacie w Lesznie? Ucieka pan Trzaskowski, proszę wybaczyć, ale o ile wiem zapraszano (kandydatów) do Końskich na debatę z mieszkańcami Końskich i myślę, że ta formuła jest ciekawa, że to mieszkańcy rzeczywiście będą zadawali pytania - powiedział.

 

ZOBACZ: Trzaskowski proponuje debatę. Fogiel odpowiada: gdzie się odbędzie? W Kidawa TV?

 

- O Lesznie nic nie było mowy do tej pory. Pan Trzaskowski ucieka do Leszna, nawołuje, ale to proszę wybaczyć - podkreślał.

 

Sztaby obu kandydatów startujących w drugiej turze wyborów, zaplanowanej na 12 lipca, nie porozumiały się dotąd, co do formuły debaty, w której obaj kandydaci zgodziliby się wziąć udział. Sztabowcy prezydenta Andrzeja Dudy zapowiadają jego udział w debacie organizowanej przez TVP w Końskich, w której nie chce wziąć udziału Trzaskowski. 

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie