Mielno: ktoś okradł ratowników i zdemolował ich wieżę

Polska
Mielno: ktoś okradł ratowników i zdemolował ich wieżę
Polsat News
"Nie mamy sprzętu, nie mamy miejsca pracy" - mówią ratownicy z Mielna

Gdy nad morzem temperatura wody nie przekracza 19 stopni Celsjusza, a w słońcu jest zaledwie 20, można się zdenerwować, nie tłumaczy to jednak takiego zachowania. Ktoś zdemolował i okradł w Mielnie budkę ratowniczą. Teraz nie mają ani sprzętu, ani miejsca pracy. A przecież ratownicy dbają o nasze bezpieczeństwo. Materiał reportera "Wydarzeń" Roberta Gusty.

- To jednak jest sprzęt ratowniczy, on służy do ratowania życia ludzkiego. Jak teraz mamy wykonywać swoją pracę? Nie mamy sprzętu, nie mamy miejsca pracy, to było haniebne zachowanie - powiedział Damian Kamiński, ratownik WOPR z Mielna.

 

ZOBACZ: "Oddaj nasz samochód i misie". Niepełnosprawny Kuba prosi złodzieja

 

- Zginął sprzęt ratowniczy, płetwy, maski, fajki, rzutki, niemal wszystko co było w obserwacyjno-ratowniczej wieży.

 

W nocy - jak przypuszczają ratownicy - musiała być niezła impreza. Zresztą alkohol na plaży, to poważny problem także w ciągu dnia.

 

Wideo: Mielno: ktoś okradł ratowników i zdemolował ich ratowniczą wieżę

  

 

- Wszystkie osoby, które wyciągamy z wody są pod wpływem alkoholu Apelujemy, żeby nie wchodzili w takim stanie, ale niestety nie mamy na to wpływu - przekazał inny ratownik Mateusz Gozdanek. 

 

8 utonięć jednego dnia

 

Ratownicy tak jak o bezpieczeństwo swojego sprzętu jeszcze bardzie obawiają się nieodpowiedzialnych zachowań turystów. Tylko w czerwcu jeszcze przed rozpoczęciem wakacji w całej Polsce utonęło 57 osób, najtragiczniejsza była słoneczna niedziela 28 czerwca, kiedy jednego dnia utonęło 8 osób.


W lipcu w pierwszych trze dniach dniach utonęło już 9 osób

 

Jeziora i rzeki to miejsca w których najczęściej dochodzi do tragedii. Wybierając sie nad wode warto wybierać tylko te strzeżone kąpieliska.

 

ZOBACZ: Ratownik z Mielna zrobił zdjęcia pijącym na plaży. "Na podwójnym gazie wchodzą do wody"

 

Tegoroczny sezon nie tylko nad morzem jest wyjątkowy. Na plażach należy zachowywać społeczny dystans dwóch metrów, organizatorzy kąpielisk postawili specjalne znaki, o zasadach przypominają też przez megafony. Pomocne w dobie koronawirusa okazują się słynne parawany. 

ml/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie