Uzbrojony mężczyzna na terenie rezydencji premiera Kanady. Został zatrzymany

Świat
Uzbrojony mężczyzna na terenie rezydencji premiera Kanady. Został zatrzymany
YouTube/Justin Trudeau – Prime Minister of Canada
Premier Kanady Justin Trudeau

Policja zatrzymała uzbrojonego mężczyznę, który w czwartek w Ottawie wtargnął na teren, gdzie znajdują się rezydencje premiera i gubernator generalnej. Jak podały federalne służby, zatrzymany jest żołnierzem.

Według informacji przekazanych po południu czasu lokalnego w czwartek przez media, według ustaleń policji mężczyzna prowadzący niewielką ciężarówkę staranował rano bramę wjazdową, a dwie godziny później został zatrzymany w mieszczącej się na terenie rezydencji szklarni.

 

1 Sussex Drive w Ottawie to teren, gdzie znajduje się Rideau Cottage, rezydencja, w której obecnie mieszka premier Justin Trudeau z rodziną oraz Rideau Hall, rezydencja reprezentującej królową brytyjską gubernator generalnej Julie Payette.

 

ZOBACZ: Policja zajmie się tylko przestępstwami kryminalnymi i nie użyje broni wobec nieuzbrojonych

 

Publiczny nadawca CBC, podając się na własne źródła informował, że mężczyzna przyjechał z Manitoby, miał przy sobie długą broń i list, którego treść nie jest znana. Według CBC zatrzymany jest Rangersem, czyli członkiem kanadyjskiej formacji żołnierzy kontynuujących po przejściu do rezerwy służbę w odległych rejonach kanadyjskiej północy.

 

Jak podawały media, premiera i jego rodziny nie było w rezydencji, zaś biuro prasowe gubernator generalnej informowało, że pracownicy byli bezpieczni.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie