Gwałtowne burze w centrum, na wschodzie i południu kraju. Sprawdź ostrzeżenia

Polska
Gwałtowne burze w centrum, na wschodzie i południu kraju. Sprawdź ostrzeżenia
Polsat News
Podtopiony dom w Mińsku Mazowieckim

IMGW wydało ostrzeżenia przed silnymi burzami na wschodzie, południu i w centrum kraju. To kolejne alerty przed gwałtownymi zjawiskami pogodowymi. W wielu miejscach nie zakończyło się jeszcze sprzątanie po ostatnich nawałnicach.

Kolejne ostrzeżenia pierwszego stopnia przed gwałtownymi burzami wydano dla wschodniego Mazowsza, Podkarpacia, Podlasia oraz dla Małopolski. Burzom towarzyszyć może silny wiatr, w porywach nawet do 80 km/h oraz ulewne deszcze.

 

ZOBACZ: Podtopione budynki, połamane drzewa. Burze nad Polską

 

Miejscami spaść może od 20 do 30 mm, a lokalnie 40 mm wody. Prognozy mówią także o opadach gradu, który może występować na całym obszarze objętym ostrzeżeniem. 

 

Burze występują obecnie na Pomorzu Środkowym oraz na Ziemi Łódzkie - informuje IMGW.

 

 

WIDEO: Aktualna prognoza pogody

  

Sprzątanie po burzach

 

W wielu miejscach kraju nie skończyło się jeszcze sprzątanie po burzach z nocy z czwartku na piątek. Szczególnie gwałtowne przeszły przez Małopolskę, gdzie w Jaroszowicach woda, po intensywnych opadach, podtopiła prawie 60 budynków. Trudna sytuacja była także na Śląsku, tam woda zalała drogę krajową nr 52.

 

Na Mazowszu po silnej nawałnicy woda zalała część ulic Mińska Mazowieckiego. Strażacy w nocy z czwartku na piątek wyjechali na ponad tysiąc interwencji. 

laf/msl/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie