Druga tura "Bitwy o wozy". Za frekwencję ministerstwo rozda 49 pojazdów strażackich

Polska
Druga tura "Bitwy o wozy". Za frekwencję ministerstwo rozda 49 pojazdów strażackich
Polsat News
Rusza druga edycja profrekwencyjnego konkursu "Bitwy o wozy".

- 16 wozów bojowych dla OSP to za mało, dlatego po drugiej turze rozdamy ich 49. Walczymy o frekwencyjny rekord w wyborach prezydenckich. Wszystko zostanie rozstrzygnięte 12 lipca - zapowiedział szef MSWiA Mariusz Kamiński.

W drugiej turze w każdym z byłych 49 województw, wg stanu granic województw na dzień 31.12.1998 r., gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w II turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki - zapowiada MSWiA. 

 

ZOBACZ: Gwałtowne burze w centrum, na wschodzie i południu kraju. Sprawdź ostrzeżenia

 

Rano MSWiA poinformowało, że otrzymało oficjalne potwierdzenie z Państwowej Komisji Wyborczej. W sobotę wójtowie i burmistrzowie otrzymają oficjalne promesy na zakup wozów strażackich - poinformował w czwartek wiceminister MSWiA Maciej Wąsik.

 

Zasady konkursu

 

20 czerwca na konferencji prasowej Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zapowiedziało profrekwencyjną akcję "Bitwa o wozy". Jak informował wtedy wiceszef tego resortu Maciej Wąsik, po jednej z gmin do 20 tys. mieszkańców z najwyższą frekwencją w wyborach 28 czerwca z każdego z województw otrzyma środki na sfinansowanie średniego wozu gaśniczego.

 

Polsat News

 

 

W czwartek wiceszef MSWiA poinformował na twitterze, że ministerstwo otrzymało oficjalne wyniki z PKW. "Jutro wójtowie i burmistrzowie otrzymają w @MSWiA_GOV_PL oficjalne promesy na zakup wozów strażackich" - napisał.

 

ZOBACZ: MSWiA obiecało wozy strażackie za frekwencję. W większości gmin wygrał Trzaskowski

 

Promesy otrzymały: gm. Czernica (dolnośląskie), w której frekwencja wyniosła 77 proc., gm. Osielsko (kujawsko-pomorskie) z 78 proc. frekwencją, gm. Godziszów (lubelskie) z 75 proc. frekwencją, gm. Zabór (lubuskie) - frekwencja 69 proc., gm. Nowosolna (łódzkie) - frekwencja 78 proc., gm. Żegocina (małopolskie) - frekwencja 76 proc., gm. Michałowice (mazowieckie) - frekwencja 81 proc., gm. Praszka (opolskie) - frekwencja 67 proc., gm. Cisna (podkarpackie) - frekwencja 75 proc., gm. Kulesze Kościelne (podlaskie) - frekwencja 72 proc., Łeba (pomorskie) - frekwencja 85 proc., gm. Koszarawa (śląskie) - frekwencja 77 proc., gm. Masłów (świętokrzyskie) - frekwencja 69 proc., gm. Stawiguda (warmińsko-mazurskie) - frekwencja 72 proc., gm. Suchy Las (wielkopolskie) - frekwencja 80 proc. i gm. Rewal (zachodniopomorskie) - frekwencja 86 proc.

 

Z informacji resortu spraw wewnętrznych i administracji wynika, że w 2020 roku dofinansowano zakup rekordowej, jak zaznaczono, liczby 517 samochodów, które przekazano strażom pożarnym, a warunkiem tego było, aby samorząd przekazał wkład własny w wysokości 200 tys. zł.

msl/ Polsat News, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie