6-latek zakażony koronawirusem. Kilkanaścioro przedszkolaków w kwarantannie

Polska
6-latek zakażony koronawirusem. Kilkanaścioro przedszkolaków w kwarantannie
Zdj. ilustracyjne/ Pixabay/ sphareoid
Kwarantanną objęto dotychczas 19 dzieci oraz czterech pracowników przedszkola

6-latek, który uczęszczał do jednego z prywatnych przedszkoli na terenie powiatu poznańskiego, jest zakażony koronawirusem. Kwarantanną objęto m.in. grupę 19 dzieci i czterech pracowników placówki.

- Wczoraj zgłoszono nam przypadek 6-letniego dziecka, u którego stwierdzono zakażenie koronawirusem. W związku z tym podjęliśmy działania zapobiegawcze i przeciwepidemiczne. Przeprowadziliśmy wywiady epidemiologiczne i standardowo wszystkie osoby, które miały kontakt z dzieckiem - przede wszystkim inne dzieci, jak i personel (przedszkola) - zostały objęte kwarantanną - powiedziała w czwartek kierowniczka oddziału epidemiologii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu Anna Pawłowska.

 

Jak dodała, kwarantanną objęto dotychczas 19 dzieci oraz czterech pracowników przedszkola. - Te dane się jednak cały czas zmieniają, będziemy je jeszcze weryfikować - podała.

 

Przedszkole nadal pracuje

 

Pawłowska przekazała, że obecnie placówka nadal jest otwarta. Jak tłumaczyła, "udało się wydzielić jedną grupę, natomiast nadal weryfikujemy kontakty". - Placówka mogłaby być otwarta, gdyby nie zwiększyła nam się liczba personelu objętego kwarantanną. Gdyby się zwiększyła - to siłą rzeczy placówka nie byłaby w stanie funkcjonować i zapewniać dzieciom opieki - wskazała.

 

ZOBACZ: Koronawirus w warszawskim przedszkolu. Placówka została zamknięta

 

Lokalne Radio Poznań podało, że 6-latek, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem, chorobę przechodzi bezobjawowo. Dziecko miało zarazić się od swojej babci.

 

Według ostatnich danych w całej Wielkopolsce odnotowano do tej pory 2804 przypadki zakażeń koronawirusem, w tym 177 osób zmarło, a 2066 wyzdrowiało.

bia/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie