Rozpacz w rodzinie i wśród sąsiadów. Rodzeństwo wypadło z 9. piętra w Koszalinie

Polska
Rozpacz w rodzinie i wśród sąsiadów. Rodzeństwo wypadło z 9. piętra w Koszalinie
Polsat News
W szoku są mieszkańcy bloku w Koszalinie, gdzie doszło do tragedii

Niewyobrażalna tragedia w Koszalinie. Nie żyje rodzeństwo - czterolatka i pięciolatek. Dzieci wypadły z okna na dziewiątym piętrze. Zginęły niemal na oczach matki, która robiła im w tym czasie kolację. Cały Koszalin jest pogrążony w żałobie. Zobacz materiał Agnieszki Milczarz.

Dramatycznymi wydarzeniami z wtorkowego wieczora żyje w środę cały Koszalin. 

 

- Ja mieszkałam z tymi ludźmi na piętrze. Nie jestem w stanie, przepraszam... - mówi "Wydarzeniom" sąsiadka rodziny, w której doszło do tragicznego wypadku. Czterolatka i jej o rok starszy brat wypadli z okna na dziewiątym piętrze. Nie mieli szans. Zginęli na miejscu.

 

ZOBACZ: Dwulatek uratowany przed upadkiem z okna. Pomógł wzrost jednego z policjantów

 

Kiedy doszło do wypadku, ojciec dzieci był w pracy, a matka w kuchni, robiła kolację. - Zaczęła krzyczeć: ratujcie moje dzieci - opowiada mieszkaniec bloku.

 

- Nie wiadomo, jak to się stało. Czterolatka i pięciolatek otworzyli okno, najprawdopodobniej wyślizgnęli się i wypadli z 9. piętra - mówi kom. Monika Kosiec z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.

 

Dzieci zauważył przechodzień. To on wezwał policję. Funkcjonariusze przyjechali po trzech minutach od wezwania.

 

- Oboje podjęli czynności, jeżeli chodzi o resuscytację. Pomimo tego, że do przyjazdu karetki te czynności cały czas prowadzili, nie udało się przywrócić funkcji życiowych dzieciom - powiedziała kom. Kosiec.

 

WIDEO: zobacz materiał "Wydarzeń"

  

"Przeżywają coś strasznego"

 

Pod opieką 26-letniej matki było czworo dzieci. Niespełna rocznym niemowlęciem i dwulatką opiekuje się teraz rodzina. - Na tę chwilę nie udało się jeszcze przesłuchać rodziców dzieci. Są pod opieką psychologów, psychiatrów, specjalistów - poinformował asp. Rafał Skoczylas z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.

 

- Rodzice przeżywają coś strasznego, tak że trzeba pomagać im bardzo i modlić się za nich, bo to jest nie do udźwignięcia - mówi Andrzej Fronc, mieszkaniec Koszalina.

 

- To jest tragedia. Wiem, bo mam córkę, która zginęła. Miała osiem lat - powiedział "Wydarzeniom" jeden z sąsiadów.

 

ZOBACZ: Dwoje dzieci spadło z 9. piętra. Zginęły na miejscu

 

Oboje rodziców byli trzeźwi. Pobrano im krew do badań. - Jeszcze dzisiaj materiały zostaną przekazane do Prokuratury Okręgowej w Koszalinie. Tam już będą zapadały dalsze decyzje - powiedział asp. Skoczylas.

 

Wszystko wskazuje na to, że był to nieszczęśliwy wypadek. Pojawia się pytanie, czy można było temu zapobiec?

 

- Zmienił się świat. Blisko naszego domu, ale i w samym naszym domu jest więcej niebezpieczeństw, które dziecku zagrażają. Tak sobie myślę, ile kosztuje takie malutkie urządzenie zabezpieczające okno czy drzwi balkonowe przed otwarciem - mówi Aleksandra Piotrowska, psycholog. - Chociaż jeden rodzaj niebezpieczeństwa byłby rozstrzygnięty - dodaje.

prz/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie