"Wynik Andrzeja Dudy najlepszy od 20 lat". Müller zdradził, co z bonem turystycznym

Polska
"Wynik Andrzeja Dudy najlepszy od 20 lat". Müller zdradził, co z bonem turystycznym
Polsat News
Rzecznik rządu gościem w programie "Graffiti".

Od 20 lat nikt nie uzyskał tak dobrego wyniku w I turze jak Andrzej Duda. Trzaskowski ma najgorszy wynik wśród kandydatów PO - mówił rzecznik prasowy rządu Piotr Müller. Odnosząc się do wyniku I tury wyborów stwierdził, że "mamy wybór pomiędzy możliwością współpracy prezydenta z rządem, a między ciągłymi kłótniami".

- Za kanalizację w stolicy odpowiada prezydent Rafał Trzaskowski, a nie rząd. Warto inwestować w projekty systemowe, nie tylko w to, co na zewnątrz, ale to, co w środku - ocenił rzecznik rządu odnosząc się do ulewy, która po godz. 16 w poniedziałek przeszła nad Warszawą. Zalane zostały liczne ulice i place, w tym kluczowe ciągi komunikacyjne, jak Wisłostrada, Plac Trzech Krzyży czy drogi dojazdowe na Powiśle oraz Lotnisko Chopina.

 

ZOBACZ: Premier ofiarą podtopień. "Wieczór spędziłem w swojej piwnicy"

 

Wideo: "Trzaskowski często zmienia zdanie, ciężko mu ufać"

  

"W tej roli króluje Trzaskowski"

 

- W tej roli ostatnio dosyć mocno w internecie króluje Rafał Trzaskowski - wskazał rzecznik rządu pytany o ewentualne podobieństwa pomiędzy kandydatami PiS a Konfederacji.

 

Jego zdaniem, wyborca, który głosował na Krzysztofa Bosaka lub Szymona Hołownię "musi zadać sobie pytanie, czy woli współpracę, czy kłótnie między prezydentem a rządem".

 

ZOBACZ: Wspólnie zdobyli niecały 1 proc. głosów. Komu przekażą swoje poparcie?

 

Komentując oficjalne wyniki PKW Müller mówił, że prezydent Andrzej Duda "uzyskał najlepszy wynik w I turze wyborów prezydenckich od 20 lat". - Andrzejowi Dudzie brakuje nieco ponad 6,5 punktów proc. poparcia, natomiast Trzaskowski musi zdobyć 20 punktów proc. - zwrócił uwagę rzecznik rządu.

 

- Poprosiłem MSZ o informację na temat niedziałającej strony e-wybory. Z tego co wiem, były uruchomione alternatywne możliwości dopisania się do listy - mówił Müller pytany o niedziałającą stronę MSZ, przez co wyborcy z zagranicy nie mogli się zarejestrować.

 

"Ciężko ufać takiej osobie"

 

Piotr Witwicki pytał czy prezydent zaproponuje nowe świadczenie socjalne. - Program wyborczy jest już opublikowany - powiedział gość "Graffiti". - Program wyborczy Andrzeja Dudy jest znany od dawna i przewiduje inwestycje. Rafał Trzaskowski często zmienia zdanie. Ciężko ufać takiej osobie, za którą stoi cały aparat PO - dodał. 

 

ZOBACZ: Opóźnienie w przekazaniu protokołów. PKW domaga się wyjaśnień

 

- Czekamy na Senat. Najpóźniej, jeżeli proces legislacyjny skończy się później niż byśmy sobie tego życzyli, to koniec lipca jest realny - w taki sposób rzecznik rządu odniósł się do pytania o bon turystyczny. - Senat opozycyjny może to blokować - dodał. 

 

- Nowelizacja budżetu w drugiej połowie roku będzie potrzebna, tak jak w przypadku wszystkich państw na świecie. Żadne państwo nie przewidziało kryzysu związanego z koronawirusem - zaznaczył gość Polsat News.

 

Poprzednie odcinki programu dostępne są tutaj.

msl/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie