"Polska Wybiera – Wybory Prezydenckie 2020" najchętniej oglądanym wieczorem wyborczym w historii PN

Polska
"Polska Wybiera – Wybory Prezydenckie 2020" najchętniej oglądanym wieczorem wyborczym w historii PN
Polsat News
"Polska Wybiera – Wybory Prezydenckie 2020" było realizowane z trzech studiów Telewizji Polsat

Ogłoszenie pierwszych sondażowych wyników zobaczyło łącznie w Polsacie i Polsat News ponad 1,7 mln widzów. Wieczór wyborczy w Polsat News uzyskał największą widownię od początku istnienia stacji.

"Polska Wybiera" prowadzili Dorota Gawryluk i Bogdan Rymanowski oraz Piotr Witwicki, Michał Stela, Bartosz Kurek i Piotr Jędrzejek.

 

"Polska Wybiera" śledziło w Polsat News prawie 460 tys. widzów. co przełożyło się na 4,53 proc. udziałów w grupie wszystkich widzów oraz 4,8 proc. w grupie wiekowej 16-49. Był to najchętniej oglądany wieczór wyborczy od początku istnienia stacji.

 

Program emitowany od 20:50 do 21:50 na antenie głównej Polsatu śledziło ponad 808 tys. widzów co przełożyło się 5,64 proc. udziałów grupie 4+ oraz 6,84 proc. udziałów w grupie wiekowej 16-49.

 

Pełne przemówienia prezydenta Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego

 

Tylko w wieczorze wyborczym "Polska Wybiera-Wybory Prezydenckie 2020" emitowanym w Polsacie i Polsacie News widzowie po ogłoszeniu pierwszych sondażowych wyników, mogli zobaczyć pełne przemówienia prezydenta Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego, czyli kandydatów, którzy zmierzą się w II turze wyborów 12 lipca. Program uzyskał wiele pozytywnych opinii wśród internautów za bezstronność i rzetelność.

 

Podczas wieczoru wyborczego widzowie mogli zobaczyć relacje reporterskie ze sztabów wszystkich 11 kandydatów startujących w wyścigu o fotel prezydenta. W studio na gorąco wyniki skomentowali m.in. były Prezydent RP - Aleksander Kwaśniewski oraz były Premier Leszek Miller, a także politycy, członkowie sztabów sześciu kandydatów, którzy uzyskali najlepsze wyniki we wczorajszych wyborów. Nie zabrakło również opinii ekspertów i publicystów.

 

ZOBACZ: Rekordowy marzec w Polsat News. Polsatnews.pl podwoił liczbę unikalnych użytkowników

 

Podczas wieczoru wyborczego "Polska Wybiera-Wybory Prezydenckie 2020" widzowie mogli zobaczyć szereg danych o tym jak obywatele Polski głosowali w podziale na różne grupy, ze względu na płeć, wiek czy miejsce zamieszkania. A także jak na gorąco wyniki wyborów komentowane były w Internecie. Widzowie poznali również arkana pracy najważniejsze osoby w państwie. A to wszystko dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii.

 

"Polska Wybiera – Wybory Prezydenckie 2020" było realizowane z trzech studiów Telewizji Polsat.

 

Decydujący wieczór wyborczy - 12 lipca

 

Polsat News według ostatnich badań przeprowadzonych przez firmę IBRiS na zlecenie Onetu najbardziej rzetelnie relacjonował kampanię wyborczą przed I turą wyborów prezydenckich.

 

ZOBACZ: IBRIS: "Wydarzenia" Polsatu najbardziej rzetelnym programem informacyjnym

 

Dziękujemy widzom za wybór Polsat News. W niedzielę, 12 lipca zapraszamy na kolejny multimedialny wieczór wyborczy, w którym poznamy pierwsze sondażowe wyniki II tury wyborów prezydenckich.

red/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie