Czekolada z plastikiem i fermentujący paprykarz. Groźne dla zdrowia

Polska
Czekolada z plastikiem i fermentujący paprykarz. Groźne dla zdrowia
corporate.aldi.us
Firma poinformowała, że "w ramach ochrony prewencyjnej konsumentów" wycofała artykuły ze sprzedaży.

Ze względu na istniejące ryzyko dla zdrowia klientów sieć sklepów Aldi wycofuje swoje produkty. Są to czekolada ze słonymi precelkami, w której mogą znajdować się kawałki plastiku oraz paprykarz de luxe, który "wykazuje odstępstwa jakościowe w obszarze zapachu oraz smaku, powstałe w wyniku procesów fermentacyjnych".

Sieć sklepów prosi klientów o niezwłoczny zwrot artykułu CHATEAU Czekolada ze słonymi precelkami 200 g, z kodem kreskowym 28011477, z datą przydatności do spożycia 01.07.2020 r. i numerem partii N43B, którego producentem jest STORCK, AUGUST KG. Należność za zakupiony towar zostanie zwrócona, również w przypadku braku paragonu będącego dowodem dokonania zakupu.

 

ZOBACZ: Groźna bakteria w serze. Popularna sieć sklepów wycofuje produkt

 

"W produkcie tym mogą znajdować się kawałki plastiku, co może stwarzać ryzyko dla zdrowia konsumentów" - ostrzega Aldi. 

 

Firma poinformowała również, że "w ramach ochrony prewencyjnej konsumentów" wycofała ten artykuł ze sprzedaży. Zapewniono jednocześnie, że zagrożenie nie dotyczy innych artykułów marki CHATEAU oraz pozostałych produktów producenta STORCK, AUGUST KG.

 

Fermentujący paprykarz

 

Aldi zaapelował również o niezwłoczny zwrot paprykarza de luxe 210 g, z kodem kreskowym 5902709580072, z datą przydatności do spożycia 09.07.2020 r., którego producentem jest PIEROŻEK S.C.

 

W tym przypadku także należność za zakupiony towar zostanie zwrócona, również w przypadku braku paragonu.

 

"Produkt wykazuje odstępstwa jakościowe w obszarze zapachu oraz smaku, powstałe w wyniku procesów fermentacyjnych" - informuje firma. Paprykarz wycofano już ze sprzedaży.

 

W lutym Facebook Aldi wycofał ze sprzedaży mrożonkę warzywną marki ALL SEASONS. W produkcie wykryto bakterię Listeria monocytogenes, wywołującą listeriozę. Od 20 do 30 procent infekcji kończy się śmiercią.

msl/grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie