Groźna bakteria w serze. Popularna sieć sklepów wycofuje produkt

Polska
Groźna bakteria w serze. Popularna sieć sklepów wycofuje produkt
GIS
Produkt z wadliwej partii należy wyrzucić lub zwrócić do sklepu, w którym został kupiony

Główny Inspektorat Sanitarny, w ramach ostrzeżenia publicznego dotyczącego żywności, poinformował w poniedziałek o wycofaniu z obrotu partii produktu "Ser Koryciński swojski naturalny, ser dojrzewający z surowego, pełnego mleka krowiego" z powodu wykrycia bakterii Listeria monocytogenes w trzech z pięciu badanych próbek. Produkt z tej partii należy wyrzucić lub zwrócić do sklepu.

Spożycie produktu zanieczyszczonego Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą.

 

Państwowa Inspekcja Sanitarna bezzwłocznie po uzyskaniu dyskwalifikujących partię wyników badań poinformowała dystrybutora produktu - Lidl sp. z o.o. sp. k. i inspekcję weterynaryjną właściwą do kontroli producenta.

 

GIS podał, że firma Lidl niezwłocznie po otrzymaniu informacji zadecydowała o rozpoczęciu procedury wycofania z rynku przedmiotowego artykułu. Inspekcja weterynaryjna rozpoczęła kompleksową kontrolę w zakładzie produkcyjnym.

 

Wyrzucić lub zwrócić do sklepu

 

Konsumenci powinni sprawdzić, czy mają wskazaną partię produktu. Produkt z tej partii należy wyrzucić lub zwrócić do sklepu, w którym został kupiony.

 

ZOBACZ: Bakterie w jednej z partii "Serka zakopiańskiego"

 

Wycofaniu podlega partia produktu "SER KORYCIŃSKI SWOJSKI NATURALNY, Ser dojrzewający z surowego, pełnego mleka krowiego". Producent: Zarzeccy Sp. z o.o., 16-140 Korycin, Mielniki 19, Wet. Nr Ident. 20117216. Dystrybutorem jest Lidl sp. z o.o. sp. k., Jankowice, ul. Poznańska 48, 62-080 Tarnowo Podgórne.

 

Data produkcji: 01.06.2020. Data produkcji jest jednocześnie numerem partii. Termin spożycia do 01.07.2020

bia/luq/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie