Szkło w piwie. Produkt wycofany ze sprzedaży

Polska
Szkło w piwie. Produkt wycofany ze sprzedaży
pixabay/manfredrichter; GIS
Browar wycofuje partię piwa Miłosław

Browar Fortuna wycofuje jedną partię piwa Miłosław Niefiltrowane 0,5L względu na stwierdzenie ciała obcego – fragmentu szkła - ostrzega Główny Inspektorat Sanitarny.

Chodzi o partię piwa oznakowaną terminem przydatności do 28 listopada 2020 r. Po tym jak szkło zostało znalezione w jednej z butelek, firma zdecydowała się na wycofanie całej partii towaru.

 

ZOBACZ: Koronawirus zniechęcił do "małpek". Polacy wybrali piwo bezalkoholowe

 

"Informujemy także, że stwierdzenie ciała obcego w butelce nie jest powiązane ze szkodą wywołaną na żadnym z naszych Konsumentów" - przekazał w komunikacie Krzysztof Panek, prezes zarządu Browaru Fortuna.

 

Browar przeprasza

 

Przedstawiciele browaru apelują, by wszyscy klienci, którzy zakupili piwo nie spożywali go, lecz zwrócili do sklepu, w którym zostało zakupione.

 

ZOBACZ: Piwo będzie słabiej gazowane? Przez epidemię spadły zapasy dwutlenku węgla

 

Firma przeprasza za zaistniałą sytuację, zapewnia też, że wyjaśnia przyczynę zdarzenia. "Działanie Browaru Fortuna podyktowane jest troską o bezpieczeństwo Konsumentów i najwyższą jakość oferowanych produktów" - dodał Panek.

 

GIS w wydanym ostrzeżeniu zapewnił, że Państwowa Inspekcja Sanitarna "współpracuje z producentem w celu ustalenia źródła zanieczyszczenia" oraz "monitoruje proces wycofywania".

bas/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie