Zasłabnięcia w lokalach wyborczych. Reanimowano 80-latka

Polska
Zasłabnięcia w lokalach wyborczych. Reanimowano 80-latka
PAP/Paweł Supernak
80-letni wyborca zasłabł i stracił przytomność. Przetransportowano go do szpitala w stanie ciężkim

Zanotowaliśmy kilkanaście zasłabnięć zarówno w lokalach wyborczych, jak i pod lokalami – przekazała w niedzielę rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego "Meditrans" Anna Smereka.

- Rzeczniczka warszawskiego pogotowia poinformowała, że w niedzielę ratownicy do godzin popołudniowych zanotowali kilkanaście zgłoszeń o zasłabnięciach w lokalach wyborczych i przed nimi – powiedziała.

 

ZOBACZ: Polska głosuje. Wybory prezydenckie [RELACJA NA ŻYWO]

 

Wskazała, że jedna z osób, 80-letni mężczyzna, zasłabł i stracił przytomność. - Mężczyzna był reanimowany przez zespół ratownictwa medycznego – podała.

 

- Został przewieziony na SOR do Szpitala Bielańskiego w stanie ciężkim, w trakcie czynności resuscytacyjnych – dodała.

 

- Wiadomość o śmierci wyborcy w lokalu wyborczym była przedwczesna, całe szczęście. Nasz senior wyborca zasłabł, ale został odwieziony do szpitala. Życzymy mu powrotu do zdrowia - poinformował na konferencji o 18:30 przewodniczący PKW Sylwester Marciniak.

 

Szef PKW zasugerował, aby wziąwszy pod uwagę wysoką temperaturę i mimo wszystko utrzymujące się kolejki do lokali wyborczych w niektórych gminach, rozważyć zabranie ze sobą na głosowanie butelki wody.

 

 

 

bas/prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie