"Gospodarka, polityka zagraniczna, tradycyjne wartości" - Bosak o swych priorytetach

Polska
"Gospodarka, polityka zagraniczna, tradycyjne wartości" - Bosak o swych priorytetach
PAP/Rafał Guz
Krzysztof Bosak przed Pałacem Prezydenckim mówił o planie na swoje pierwsze 100 dni prezydentury

Gospodarka, polityka zagraniczna oraz rodzina i tradycyjne wartości - to filary na których prezydenturę chciałby oprzeć kandydat Konfederacji na prezydenta Krzysztof Bosak.

Bosak omówił na konferencji prasowej przed Pałacem Prezydenckim w Warszaw zmiany, jakie chciałby wprowadzić jako prezydent w każdej z tych dziedzin.

 

"Rozmowy na wielu kierunkach"

 

W bloku gospodarka wymienił m.in.: podwyższenie kwoty wolnej od podatku do poziomu dwunastokrotności pensji minimalnej (ponad 30 tys. zł.); dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców oraz "działanie antykryzysowe" polegające na obniżeniu podatku VAT.

 

ZOBACZ: Ostatni dzień kampanii wyborczej [RELACJA NA ŻYWO]

 

Do polityki zagranicznej Bosak, jako prezydent chce wprowadzić "wielowektorowość". - To polityka, która polega na tym, by nie uzależnić naszego państwa od żadnego kluczowego partnera - wyjaśnił. W tym kontekście wymienił "tandem izraelsko - amerykański" i stwierdził, że polska polityka zagraniczna została podporządkowana "temu kierunkowi". W zamian za to Bosak proponuje m.in. prowadzenie rozmów dyplomatycznych na wielu kierunkach.

 

W bloku "rodzina i tradycyjne wartości" priorytety Bosaka to: ochrona życia nienarodzonego, wypowiedzenie konwencji stambulskiej (Konwencja o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej - red.), zaostrzenie kar za ukrywanie przestępstw pedofilskich, a także zapowiedź "potwierdzenia praw rodziców do wychowania dzieci".

bas/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze