Atak nożownika w Glasgow. Ranny policjant, są ofiary śmiertelne

Świat
Atak nożownika w Glasgow. Ranny policjant, są ofiary śmiertelne
Reuters
Nożownik zaatakował w Glasgow

Nożownik, który zaatakował w piątek w jednym z hoteli w Glasgow, został zastrzelony przez policję, a sześć rannych osób zabrano do szpitali. Jedną z nich jest mundurowy. Został on dźgnięty nożem przez napastnika, jego stan określa się jako krytyczny. Na razie nie potwierdzono oficjalnie informacji o trzech ofiarach śmiertelnych.

Do zdarzenia doszło w znajdującym się w centrum największego miasta Szkocji hotelu Park Inn przy ulicy West George, prawdopodobnie na schodach. Policja potwierdziła, że napastnik został zastrzelony i nie poszukuje nikogo więcej w związku ze zdarzeniem.

 

Według BBC jedną z trzech ofiar śmiertelnych jest napastnik, a stacja Sky News podała, powołując się na świadków, że dwie spośród rannych osób to recepcjoniści hotelu Park Inn w centrum Glasgow, gdzie wczesnym popołudniem doszło do ataku.

 

 

Sześć osób w szpitalu

 

"Sześć osób trafiło do szpitala, łącznie z funkcjonariuszem, który jest w krytycznym, ale stabilnym stanie" - poinformowała policja.

 

 

 

Cały czas rejon hotelu pozostaje zamknięty. Jak wcześniej informowano, nie ma dalszego zagrożenia dla mieszkańców. Poproszono o unikanie okolicy ataku oraz nierozpowszechnianie niepotwierdzonych informacji w social mediach.

 

Na razie bardzo niewiele wiadomo na temat zdarzenia, np. czy miało ono podłoże terrorystyczne. Według świadków policja przebywała wewnątrz budynku przez co najmniej pół godziny.

 

Sky News wskazuje, że w hotelu Park Inn zakwaterowani byli uchodźcy, ale nie jest jasne, czy zajmowali oni cały hotel czy też jego część.

 

Świadek: widziałam ludzi we krwi

 

- Widziałam ludzi we krwi na chodniku. Widziałam też wychodzących z hotelu gości. Policja krzyczała do nich: "ręce do góry" - powiedziała Sky News Louisa, będąca w jednym z budynków przy West George.

 

Drugi atak w ciągu tygodnia

 

Kondolencje dla wszystkich ofiar, a także podziękowanie dla funkcjonariuszy policji przekazali brytyjski premier Boris Johnson, minister spraw wewnętrznych Priti Patel i szefowa szkockiego rządu Nicola Sturgeon.

 

 

ZOBACZ: Atak nożownika w Reading. Wiadomo, kim były ofiary 

 

To drugi atak nożownika w Wielkiej Brytanii w ciągu tygodnia. W ubiegłą sobotę wieczorem w Reading na zachód od Londynu libijski azylant zaatakował nożem grupę osób siedzących na trawie w parku, zabijając trzy i raniąc trzy kolejne.

ac/luq/ PAP, polsatnews.pl, news.sky.com
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie