Atak nożownika w Austrii. Pięć osób rannych

Polska
Atak nożownika w Austrii. Pięć osób rannych
commons.wikimedia/DDS 47/CC BY-SA 4.0; Zdj. ilustracyjne
Większość ofiar odniosła ciężkie obrażenia

Mężczyzna, który w nocy ze środy na czwartek ranił nożem pięć osób w mieście Baden niedaleko stolicy Austrii, Wiednia, został ujęty. Ponieważ sam odniósł ciężkie rany, przewieziono go do szpitala - podała austriacka agencja APA, powołując się na władze policyjne.

O całej sprawie poinformowały najpierw austriackie portale internetowe. Według nich, ataki rozpoczęły się około godziny 22.30, w wieczór poprzedzający wolny w Austrii od pracy dzień Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

ZOBACZ: Atak nożownika we Francji. Dwie osoby nie żyją, kilka jest rannych

 

Znaleziona na jednym z miejskich placów pierwsza ofiara była ciężko ranna, natychmiast wezwano na miejsce pogotowie ratunkowe i policję. Mimo podjętego pościgu sprawca ranił koło supermarketu kolejne trzy osoby, a potem w innym miejscu jeszcze jedną. Wśród poszkodowanych, z których część odniosła ciężkie obrażenia, są osoby nieletnie.

 

Napastnika schwytano na prywatnym terenie otaczającym elegancką willę. Nie podano, w jakich okolicznościach został ranny. Brak też jakichkolwiek informacji na temat jego tożsamości oraz motywów działania. 

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie