Wypadek autobusu w Warszawie. Gigantyczne korki

Polska
Wypadek autobusu w Warszawie. Gigantyczne korki
Maps Google
Duże utrudnienia na trasie S8

Autobus miejski linii 186 jadący w kierunku pętli na Szczęśliwcach, spadł na Wisłostradę z trasy S8, z mostu Grota-Roweckiego. Jedna osoba nie żyje, rannych zostało ok. 20 osób. Północna jezdnia S8 jest zablokowana. W centrum stolicy utworzyły się gigantyczne korki.

Trasa S8 jest zablokowana od węzła Marymoncka aż do miejsca wypadku. Utrudnienia występują także na ulicach Bielan.
 
Od strony Targówka utrudnienia na S8 od skrzyżowania z ul. Wysockiego.
 
- Omijajmy ten odcinek drogi, a najlepiej omijajmy most Grota. Jeśli musimy już jechać tą nitką, to proszę, skupmy się na drodze i nie rozglądajmy się na boki - apelował do kierowców nadkom. Sylwester Marczak, rzecznik KSP.
 
 
Utrudnienia potrwają kilka godzin.
 
- Ta część trasy jest wyłączona z ruchu. Autobusy, które jadą na lewy brzeg Wisły są kierowane na Most Marii Skłodowskiej-Curie albo Most Gdański. W kierunku Pragi ruch odbywa się normalnie - powiedział w Polsat News Tomasz Kunert, rzecznik ZTM.
Maps Google
 

W związku z zablokowanym przejazdem północną jezdnią trasy S8 (Aleja Armii Krajowej na wys. Wybrzeża Gdyńskiego) w kierunku zachodnim, autobusy linii: 112, 114, 132, 134, 156, 186, 326, 414, 518, 705, 735, E-9, kierowane są na następujące trasy objazdowe:

 

Linie 112, 132, 134, 156, 414, E-9 w kierunku: KAROLIN, METRO MARYMONT, METRO MŁOCINY, SZCZĘŚLIWICE ulicami: TORUŃSKA – Modlińska – Al. Pułkownika Kuklińskiego – Most Marii Skłodowskiej-Curie – Wybrzeże Gdyńskie – AL. ARMII KRAJOWEJ i dalej do własnych tras. Linia 114 w kierunku: MŁOCINY-UKSW ulicami: MODLIŃSKA – Jagiellońska – Rondo "Starzyńskiego" – Most Gdański – Słomińskiego – Rondo "Radosława" – Al. Jana Pawła II – BRONIEWSKIEGO i dalej do własnej trasy.

 

Linia 118 w kierunku: METRO POLITECHNIKA ulicami: MODLIŃSKA – Jagiellońska – Rondo "Starzyńskiego" – Most Gdański – Szymanowska – Sanguszki – WYBRZEŻE GDAŃSKIE i dalej do własnej trasy. Linie 186, 326, 705, 735 w kierunku: SZCZĘŚLIWICE, METRO MARYMONT ulicami: MODLIŃSKA – Jagiellońska – Rondo "Starzyńskiego" – Most Gdański – Słomińskiego – Rondo "Radosława" – Ks. Jerzego Popiełuszki – SŁOWACKIEGO i dalej do własnych tras. Linia 518 w kierunku: PLAC TRZECH KRZYŻY ulicami: MODLIŃSKA – Jagiellońska – Rondo "Starzyńskiego" – Most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – BONIFRATERSKA i dalej do własnej trasy.

 

Autobus spadł z mostu

 

Do zdarzenia doszło ok. godz. 12:30. Jedna osoba zginęła, 20 jest rannych, w tym trzy osoby ciężko. Nieopodal trasy lądował śmigłowiec LPR, który przetransportował do szpitala jedną ranną osobę. 

 

- Autobus przegubowy, także przód autobusu spadł ze ślimaka, reszta została na górze - tłumaczył st. kpt. Michał Konopka z KM PSP w Warszawie.

 

- Na miejscu działa 10 zespołów naziemnych i jeden zespół lotniczy - przekazała Anna Smereka z warszawskiego pogotowia ratunkowego Meditrans.

prz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie