"Wkrótce czeka nas piękna niespodzianka". Trump o szczepionce na koronawirusa

Świat
"Wkrótce czeka nas piękna niespodzianka". Trump o szczepionce na koronawirusa
PAP/EPA/JIM LO SCALZO
Donald Trump zapowiedział, że Polska uzyska szybki dostęp do szczepionki na koronawirusa

Prezydent USA Donald Trump zapowiedział, że Polska uzyska szybki dostęp do szczepionki na koronawirusa. - Pracujemy nad nią bardzo mocno; być może czeka nas wkrótce piękna niespodzianka - mówił.

Prezydenci Polski i USA: Andrzej Duda i Donald Trump zostali zapytani na konferencji prasowej, czy jest szansa, by Polska uczestniczyła w opracowywaniu i uzyskała wczesny dostęp zarówno do szczepionki, jak i leków na koronawirusa. - Pracujemy bardzo mocno nad jednym i drugim, znajdujemy świetne odpowiedzi. Myślę, że czeka nas bardzo fajna i piękna niespodzianka, szybciej niż mogliście się państwo spodziewać - powiedział Trump.

 

Podkreślił, że Polska będzie angażowana "zarówno z punktu widzenia pomocy, jak i z punktu widzenia opieki nad Polakami, kiedy już będziemy mieli tę szczepionkę". - Myślę, że będzie to bardzo szybko - dodał.

 

ZOBACZ: Czy przyszłą szczepionkę na COVID-19 należy kupić i czy ma być obowiązkowa? Odpowiedzi kandydatów

 

Prezydent Duda wskazywał, że Polska zaangażowała się we współpracę i "sojusznicze wspieranie - choćby w symbolicznym wymiarze - Stanów Zjednoczonych w walce z koronawirusem".

 

- W oczywisty sposób zakładam, że biorąc udział w pracach badawczych i tym samym będąc współtwórcami tych leków i szczepionek, Polacy będą mogli liczyć na to, że będą one dostępne dla Polaków jak najwcześniej - powiedział Duda. Dodał, że taka jest jego intencja we współpracy z USA, aby jak najszybciej doprowadzić do tego, żeby szczepionki na koronawirusa były dostępne dla Polaków i innych społeczeństw.

grz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie