Koronawirus nad Bałtykiem. Są wyniki testów wczasowiczów

Polska
Koronawirus nad Bałtykiem. Są wyniki testów wczasowiczów
Polsat News
Na początku tygodnia ok. 50 osób z ośrodka wypoczynkowego w nadmorskim Rewalu poddanych zostało kwarantannie po tym, jak u dwojga turystów z województwa śląskiego stwierdzono zakażenie koronawirusem

U czterech osób spośród przebywających na kwarantannie w ośrodku wypoczynkowym w Rewalu (woj. zachodniopomorskie) stwierdzono zakażenie koronawirusem - podał w czwartek wojewódzki sanepid. To turyści ze Śląska. Pozostałe osoby będą mogły wrócić do domów.

- Od osób przebywających w kwarantannie w Rewalu 24 czerwca br. zostały pobrane wymazy do badań, które wykazały zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u czterech osób. Te osoby zostaną ujęte w statystykach województwa śląskiego - poinformowała w czwartek rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie Małgorzata Kapłan.

 

ZOBACZ: Koronawirus nad Bałtykiem. Małżeństwo skłamało w ankiecie

 

Dodała, że pozostałe osoby, u których badanie dało wynik ujemny, wracają do swoich domów.

 

Małżeństwo skłamało w ankiecie

 

Na początku tygodnia ok. 50 osób z ośrodka wypoczynkowego w nadmorskim Rewalu poddanych zostało kwarantannie po tym, jak u dwojga turystów z województwa śląskiego stwierdzono zakażenie koronawirusem. Zamknięta została część ośrodka wypoczynkowego, osoby objęte kwarantanną przebywały w jednym z budynków.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie