Tęczowe flagi i wiec poparcia podczas wizyty Dudy w USA. W tłumie znany polski bokser

Świat
Tęczowe flagi i wiec poparcia podczas wizyty Dudy w USA. W tłumie znany polski bokser
Marcin Fijołek / polsatnews.pl
Przed spotkaniem prezydentów zebrali się zwolennicy Andrzeja Dudy.

Kilkunastu członków Klubu Gazety Polskiej zebrało się w środę po południu w Waszyngtonie, aby wyrazić poparcie dla Andrzeja Dudy. Wśród nich pojawił się polski bokser Tomasz Adamek. W okolicy Rezydencji Ambasadora RP, gdzie odbyła się konferencja prasowa prezydenta, zebrała się około 10-osobowa grupa osób mówiących po polsku z transparentami ruchu LGBT i tęczowymi flagami.

Manifestanci mają tablice, na których można było przeczytać m.in.: "Nie dla hejtu Dudy", "Shame on you president Duda", "Stop homophobia in Poland". Osoby związane z organizacją Polish Freedom Network rozdają ulotki.

 

 

Uczestnicy manifestacji mają transparenty z napisem "Duda Free Zone" i "Wolę być LGBT, niż zakompleksionym długopisem".

 

 

Natomiast członkowie Klubu Gazety Polskiej pojawili się przed spotkaniem przywódców, by wyrazić swoje poparcie dla Andrzeja Dudy. Przekazali też list, którego treść prezentujemy poniżej:

 

 

W mediach społecznościowych pojawiło się także nagranie ze słynnym polskim bokserem. - Andrzej Duda jest najlepszy i będzie prezydentem - mówi Tomasz Adamek.

 

 

W środę po godz. 14:00 lokalnego czasu w Gabinecie Owalnym w Białym Domu rozpoczęła się rozmowa w "cztery oczy" prezydenta USA Donalda Trumpa i prezydenta Polski Andrzeja Dudy. Po spotkaniu przywódców zaplanowano rozmowy delegacji pod przewodnictwem Dudy i Trumpa.

 

ZOBACZ: Maraton w Nowym Jorku odwołany

 

W Ogrodzie Różanym Białego Domu na godz. 15:30 lokalnego czasu przewidziane jest spotkanie Trumpa i Dudy z dziennikarzami. O godz. 16 lokalnego czasu prezydent Trump pożegna Andrzeja Dudę.

 

To piąte oficjalne spotkanie

 

Andrzej Duda spotyka się z prezydentem USA Donaldem Trumpem oficjalnie po raz piąty. Polski prezydent zapowiedział, że rozmowy z amerykańskim przywódcą będą dotyczyły bezpieczeństwa militarnego, energetycznego, współpracy gospodarczej, współpracy w ramach Trójmorza, bezpieczeństwa telekomunikacyjnego i cyberbezpieczeństwa.

 

ZOBACZ: Spotkanie Duda- Trump. "Naszym zadaniem jest zadbać, by USA nie wycofały z Europy swych jednostek"

 

Andrzeja Duda na wtorkowym briefingu prasowym przed wylotem do USA ocenił, że rozmowy, które będzie toczył w Białym Domu, będą bardzo ważne. - Cieszę się bardzo z tego zaproszenia, ponieważ to jest zaproszenie, które otrzymaliśmy jako pierwsi wśród prezydentów na całym świecie, do odwiedzenia Stanów Zjednoczonych po tej długiej przerwie w relacjach międzynarodowych, która była spowodowana koronawirusem - podkreślił.

 

Zdaniem Andrzeja Dudy, "ta wizyta pokazuje bardzo dobry poziom relacji pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi, bardzo silne więzi sojusznicze".

msl/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie