Koronawirus. W Wiśle rozpoczęły się testy skoczków narciarskich

Polska
Koronawirus. W Wiśle rozpoczęły się testy skoczków narciarskich
Polsat News
Testy na koronawirusa polscy skoczkowie przechodzą w Wiśle

W środę w Wiśle rozpoczęło się testowanie polskich skoczków narciarskich na obecność koronawirusa. Badania zlecono po wykryciu COVID-19 u Adama Małysza. Legendarny skoczek przebywa na kwarantannie, podobnie jak jego dawny trener Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego. Dziś przebadane zostaną 24 osoby.

Adam Małysz o wykryciu koronawirusa poinformował w poniedziałek. To wówczas zapadła decyzja, by profilaktycznie przebadać całą kadrę skoczków, a więc i nasze największe gwiazdy: Kamila Stocha, Piotra Żyłę czy Dawida Kubackiego.

 

Testy odbywają się w hotelu w Wiśle, gdzie skupiona jest cała kadra. Jest ona objęta też nadzorem sanitarno-epidemiologicznym.

Wymazobus dotarł tam przed godz. 11. 

 

- Badanu poddane zostaną 24 osoby. 12 skoczków i 12 członków sztabu szkoleniowego. Wszyscy 12 czerwca mieli kontakt z Adamem Małyszem. Wiemy, że skoczkowie czują się dobrze - informuje reporterka Polsat News Dominika Orzeł. 

 

Wideo: testy skoczków narciarskich. Relacja z Wisły

  

 

Małysz, który obecnie pełni funkcję dyrektora koordynatora ds. skoków i kombinacji norweskiej w PZN, o zakażeniu poinformował w poniedziałek na swoim profilu na Facebooku. Zdradził, że choroba przebiega bezobjawowo.

 

ZOBACZ: Adam Małysz ma koronawirusa. "Tydzień zaczynam niezbyt dobrą wiadomością"

 

Kwarantannie poddany jest też prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner.

 

- Formalnie jestem na kwarantannie, jutro zostanie pobrana ode mnie próbka. Myślę, że za kolejne dwa dni będę wiedział, w jakiej jestem sytuacji. Nie mam żadnych zmian w moim zdrowiu, czuję się dobrze, więc jestem dobrej myśli, że do zakażenia nie doszło - przekazał Tajner Polsat News. 

 

ZOBACZ: Novak Djokovic zakażony koronawirusem

 

Były trener Adama Małysza ma przejść badanie jeszcze w środę w Krakowie. 

 

Wiadomo już, że nie jest zakażony koronawirusem fizjoterapeuta kadry Łukasz Gębala. 

ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie