Dzwonił, pisał, chciał 14-latkowi płacić za spotkania. 64-latek zatrzymany

Polska
Dzwonił, pisał, chciał 14-latkowi płacić za spotkania. 64-latek zatrzymany
Pixabay.com/kropekk_pl/Zdj. ilustracyjne
64-latek od maja miał kontakt z chłopcem

Policjanci z Wodzisławia Śląskiego zatrzymali 64-latka, który nakłaniał przez telefon 14-latka do innej czynności seksualnej. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty i trafił do aresztu - podał w środę zespół prasowy śląskiej policji.

Mieszkaniec Wodzisławia poinformował policjantów, że jego 14-letni syn otrzymuje telefony od mężczyzny, który składa mu propozycje o charakterze seksualnym. Ustalono, że w maju mężczyzna zaczął rozmawiać z małoletnim przez telefon i nakłaniać go do różnych zachowań seksualnych.

 

Propozycje obcowania płciowego składał w rozmowach telefonicznych i przez wiadomości tekstowe. Cały czas dążył do spotkania z chłopakiem, za które oferował pieniądze. Zarezerwował nawet noclegi blisko jego domu, by mogli się tam spotykać.

 

ZOBACZ: Pracował jako nauczyciel przedszkolny. Został skazany za pedofilię

 

Policjanci namierzyli mężczyznę i pojechali po niego do Gdyni, gdzie został zatrzymany w jednym z pensjonatów. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów składania małoletniemu propozycji obcowania płciowego i zmierzenia do jego realizacji oraz usiłowania doprowadzenia go do innej czynności seksualnej.

 

Mieszkaniec Poznania przyznał się do przedstawionych zarzutów i złożył wyjaśnienia. Sąd przychylił się do wniosku o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie