100 zainfekowanych zakaża niemal 300 osób. W Niemczech epidemia nie wygasa

Świat
100 zainfekowanych zakaża niemal 300 osób. W Niemczech epidemia nie wygasa
pixabay
W Niemczech łącznie zmarły 8882 zainfekowane osoby.

Współczynnik reprodukcji koronawirusa, zwany "R", wzrósł w Niemczech do 2,88 - poinformował w niedzielę berliński Instytut im. Roberta Kocha (RKI). W sobotę współczynnik ten wynosił 1,79.

Współczynnik reprodukcji wynoszący 2,88 oznacza, że 100 osób zainfekowanych koronawirusem zakaża średnio 288 ludzi. Aby epidemia zaczęła stopniowo wygasać współczynnik ten musi wynosić mniej niż jeden - pisze Reuters.

 

ZOBACZ: Sanepid szuka uczestników procesji Bożego Ciała. Członek orkiestry ma koronawirusa

 

RKI obliczył współczynnik "R" na podstawie średniej z ostatnich czterech dni; przy liczeniu go w oparciu o dane z całego tygodnia wynosi on 2,03.

 

Prawie 700 nowych zakażeń

 

Wcześniej w niedzielę Instytut Kocha podał, że w ciągu ostatnich 24 godzin w Niemczech potwierdzono 687 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

 

Oznacza to, że w sumie od początku epidemii w Niemczech infekcję SARS-CoV-2 potwierdzono u 189 135 osób. Łącznie zmarły 8882 zainfekowane osoby.

 

Wśród niemieckich krajów związkowych najwięcej infekcji wykryto dotychczas w Bawarii, Nadrenii Północnej-Westfalii i Badenii-Wirtembergii, a najmniej w sąsiadującej z Polską Meklemburgii-Pomorzu Przednim.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie