Testy na koronawirusa u polskich skoczków. Znamy wynik fizjoterapeuty kadry

Polska
Testy na koronawirusa u polskich skoczków. Znamy wynik fizjoterapeuty kadry
pixabay/ zdjęcie ilustracyjne
Polscy skoczkowie zostaną przebadani na obecność koronawirusa

W środę polscy skoczkowie narciarscy zostaną przetestowani na obecność koronawirusa. Jest to konsekwencja wykrycia zakażenia u Adama Małysza. - Dopiero, gdy otrzymamy wyniki, zostaną podjęte dalsze decyzje - powiedział sekretarz generalny PZN Jan Winkiel. We wtorek wieczorem poinformowano, że fizjoterapeuta kadry skoczków nie jest zakażony.

Rano przebadana zostanie cała 24-osobowa grupa, która przebywa na zgrupowaniu w Wiśle.

 

Fizjoterapeuta kadry skoczków narciarskich Łukasz Gębala nie jest zakażony koronawirusem - potwierdził sekretarz generalny PZN Jan Winkiel. Sami zawodnicy mają być poddani testom w środę, co jest konsekwencją wykrycia wirusa u Adama Małysza.

 

ZOBACZ: Adam Małysz ma koronawirusa. "Tydzień zaczynam niezbyt dobrą wiadomością"

 

- Na ten moment skoczkowie mogą kontynuować treningi. Muszą jedynie izolować się od osób spoza swojej grupy - mówił wcześniej sekretarz. Zgodnie z planem wtorkowe przedpołudnie zawodnicy spędzili na skoczni.

 

"Na dziś nie widzimy zagrożenia"

 

O objęciu kadry nadzorem sanitarno-epidemiologicznym poinformował we wtorek rzecznik prasowy ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

 

- Na dzisiaj nie widzimy zagrożenia wśród skoczków, ale nadzór został nałożony - powiedział.

 

Małysz, który obecnie pełni funkcję dyrektora koordynatora ds. skoków i kombinacji norweskiej w PZN, o zakażeniu poinformował w poniedziałek na swoim profilu na Facebooku. Zdradził, że choroba przebiega bezobjawowo.

ac/msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie