Piłkarz reprezentacji Polski zakażony koronawirusem

Świat
Facebook/Sebastian Szymański/Łączy nas Piłka
21-letni Szymański przeniósł się do Moskwy w połowie ubiegłego roku z Legii Warszawa

Sebastian Szymański jest jednym z trzech piłkarzy Dynama Moskwa, u którego stwierdzono koronawirusa - poinformował rosyjski portal sport-express.ru. Z tego powodu przełożone zostało zaplanowane na niedzielę spotkanie ekstraklasy zespołu ze stolicy z FK Krasnodar.

"Dynamo nie poleciało do Krasnodaru, niedzielny mecz przełożono. Z naszych informacji wynika, że Clinton Nji, Charles Cabore i Sebastian Szymański mieli pozytywne wyniki badań na koronawirusa" - napisali dziennikarze portalu.

21-letni Szymański przeniósł się do Moskwy w połowie ubiegłego roku z Legii Warszawa. Po 22 meczach jego zespół z 30 punktami zajmuje siódme miejsce w rosyjskiej ekstraklasie, w której rywalizację po przerwie spowodowanej pandemią wznowiono w piątek.

Liderem jest Zenit Sankt Petersburg, który po rozbiciu na wyjeździe CSKA Moskwa 4:0 ma 53 punkty. Drugie miejsce ze stratą 12 "oczek" zajmuje Lokomotiw Moskwa, którego piłkarzami są Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus. W niedzielę ich drużyna podejmie Orenburg.

Szymański nie jest pierwszym kadrowiczem, podejrzanym o zakażenie koronawirusem. W marcu o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa poinformował występujący w Sampdorii Genua obrońca reprezentacji Polski Bartosz Bereszyński.